mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarto odcinek Obwodnicy Północnej Aglomeracji Górnośląskiej

Otwarto odcinek Obwodnicy Północnej Aglomeracji Górnośląskiej

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego poinformował o oddaniu do użytku II etapu bytomskiego odcinka Obwodnicy Północnej Aglomeracji Górnośląskiej. Trasa ma poprawić komunikację między największymi miastami Śląska i połączyć Kraków z Wrocławiem.

Otwarto odcinek Obwodnicy Północnej Aglomeracji Górnośląskiej
5 września bieżącego roku miało miejsce uroczyste oddanie do użytku kolejnego odcinka budowanej Obwodnicy Północnej Aglomeracji Górnośląskiej. W uroczystości wziął udział Marszałek Województwa Śląskiego.

Oddana do użytku droga odciąży centrum Bytomia. Połączyła ulicę Strzelców Bytomskich (droga krajowa nr 11) z Celną (łączącą się bezpośrednio z drogą krajową nr 4). Jest to kontynuacja wybudowanego w latach 1994-2000 etapu I obwodnicy. Trasa główna liczy 2,2 km, a kierowcy mogą rozwijać na niej prędkość do 90 km/h.

Roboty drogowe rozpoczęły się w maju 2006 roku. Na potrzeby budowy drogi przebudowano także infrastrukturę kolejową: powstał stumetrowy tunel pod torami kolejowymi i ulicą Celną. Przebudowane zostały też ulice: Strzelców Bytomskich (dobudowano do niej drugą jezdnię i ciągi pieszo-rowerowe), Nowocelna (wraz z budową łącznicy dwukierunkowej i skrzyżowania skanalizowanego) oraz Węglowa, Leśna i Celna. W ramach prac wybudowano 5 układów oczyszczających wody opadowe z obwodnicy, przebudowano oświetlenie uliczne wzdłuż ul. Strzelców Bytomskich i ul. Nowocelnej (montaż nowych słupów oświetleniowych), a także zamontowano sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach.

Projekt był w 75% finansowany z funduszy unijnych, w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Jego realizacja pochłonęła około 86 mln zł, z czego około 24 mln pokrył Bytom. Wykonawcą prac była firma Budimex Dromex SA z Warszawy.
Tematy w artykule: inwestycje drogowe slaskie obwodnice

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~edom 2008-09-15

Mapa jest konieczna !!! Nauczcie się je dodawać. Bez map informacja jest małoczytelna. Na załączniku graficznym można zamieścić olbrzymią ilość bardzo konkretnych i jednoznacznych informacji. Kiedy oddano odcinek autostrady A4 z Katowic do Gliwic też trudno było o mapę, a gazety pominęły w swych informacjach istnienie węzła "Wspólna". A tu jak mam jeździć na nosa ? i szukać ? Śmieszne ! Wydano 86 mln zł otwarto kawałek drogi - być może istotny łącznik - a informacja jak dla urzędników siedzących za biurkiem i do tego nie korzystających z samochodów. Po prostu: inwestycja odfajkowana.

~maras49 2008-09-12

popieram tego tego co prosił o mapę - ale bez tych "ciu...." (wczs rano a on nawalony?)

~socitacha 2008-09-11

Panowie Spokojnie to i tak był Tani Tunel:) a 2 pasy hehe no tak po 1 dla kazdego bo ciagi pieszo rowerowe wazniejsze -ach ta Polska kto buduje obwodnice dla rowerów:)???

~kuba 2008-09-11

No pieknie, dwa pasy w kazdą strone.. 2 km hm, trasa marzenie, jakich wiele w Polsce.. Jakas sciezka dla rowerow!!

~12 groszy 2008-09-11

a gdzie jest mapa ciule!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando