mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarto oferty na budowę I etapu obwodnicy Leżajska

Otwarto oferty na budowę I etapu obwodnicy Leżajska

W rzeszowskim Oddziale GDDKiA otwarto oferty na budowę I etapu obwodnicy  Leżajska w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik-Przemyśl. Oferty złożyło 17 firm i konsorcjów reprezentujących nie tylko Polskę, ale także: Hiszpanię, Portugalię, Litwę i Chorwację. Najniższa oferta na realizację tego 4-kilometrowego odcinka drogi wynosi ponad 36,5 mln złotych, zaś najdroższa ponad 52 mln złotych. Kolejnym etapem będzie weryfikacja złożonych ofert.

Otwarto oferty na budowę I etapu obwodnicy Leżajska
Projektowana droga zlokalizowana jest w granicach administracyjnych m. Leżajska i Gminy Leżajsk  w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik - Przemyśl, po stronie zachodniej miasta. Droga krajowa Nr 77 pełni ważną rolę w ruchu tranzytowym regionu na kierunku północ – południe.
 
Obwodnica Leżajska (I etap) rozpoczyna swój przebieg na skrzyżowaniu z planowanym do realizacji przez UM Leżajsk, przedłużeniem ul. Św. Jana z Dukli, dalej krzyżuje się z drogą wojewódzką Nr 877 Naklik – Szklary ( węzeł dwupoziomowy) i włącza do istniejącej drogi krajowej Nr 77 w Wierzawicach (skrzyżowanie skanalizowane). W miejscu przecięcia projektowanej obwodnicy z droga wojewódzką zaprojektowano dwupoziomowy węzeł drogowy „Giedlarowa”. Drogę obwodową poprowadzono górą po obiekcie mostowym, natomiast drogę wojewódzką dołem. W celu umożliwienia dojazdu do pól, projektuje się system dróg serwisowych wraz z  przejazdami gospodarczymi pod obwodnicą.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Aston Martin One-77 – Jubilerska robota

auto motor i sport 0000-00-00

Jest droższy niż Bugatti Veyron i rzadszy niż Ferrari Enzo. One-77, czyli pierwszy supersamochód ze stajni Astona Martina.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.