mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarto oferty na budowę I etapu obwodnicy Leżajska

Otwarto oferty na budowę I etapu obwodnicy Leżajska

W rzeszowskim Oddziale GDDKiA otwarto oferty na budowę I etapu obwodnicy  Leżajska w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik-Przemyśl. Oferty złożyło 17 firm i konsorcjów reprezentujących nie tylko Polskę, ale także: Hiszpanię, Portugalię, Litwę i Chorwację. Najniższa oferta na realizację tego 4-kilometrowego odcinka drogi wynosi ponad 36,5 mln złotych, zaś najdroższa ponad 52 mln złotych. Kolejnym etapem będzie weryfikacja złożonych ofert.

Otwarto oferty na budowę I etapu obwodnicy Leżajska
Projektowana droga zlokalizowana jest w granicach administracyjnych m. Leżajska i Gminy Leżajsk  w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik - Przemyśl, po stronie zachodniej miasta. Droga krajowa Nr 77 pełni ważną rolę w ruchu tranzytowym regionu na kierunku północ – południe.
 
Obwodnica Leżajska (I etap) rozpoczyna swój przebieg na skrzyżowaniu z planowanym do realizacji przez UM Leżajsk, przedłużeniem ul. Św. Jana z Dukli, dalej krzyżuje się z drogą wojewódzką Nr 877 Naklik – Szklary ( węzeł dwupoziomowy) i włącza do istniejącej drogi krajowej Nr 77 w Wierzawicach (skrzyżowanie skanalizowane). W miejscu przecięcia projektowanej obwodnicy z droga wojewódzką zaprojektowano dwupoziomowy węzeł drogowy „Giedlarowa”. Drogę obwodową poprowadzono górą po obiekcie mostowym, natomiast drogę wojewódzką dołem. W celu umożliwienia dojazdu do pól, projektuje się system dróg serwisowych wraz z  przejazdami gospodarczymi pod obwodnicą.

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.