mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarto oferty na budowę warszawskich S-2/S-79

Otwarto oferty na budowę warszawskich S-2/S-79

W piątek (8 maja) GDDKiA otworzyła oferty dla inwestycji polegającej na budowie drogi ekspresowej S-2 na odcinku Puławska-Lotnisko wraz z budową łącznika z MPL Okęcie i ul. Marynarską (S-79). Realizacja robót zaplanowana jest na lata 2009 – 2011.

Otwarto oferty na budowę warszawskich S-2/S-79
Najtańszą ofertę o wartości 1.122,9 mln zł złożyło konsorcjum z udziałem grupy Teerag-Asdag i Intop Tarnobrzeg Sp. z o.o. Natomiast najdroższa opiewała na 1.943,1 mln zł i została złozona przez konsorcjum: Mota-Engil Polska S.A.Kraków / Mota-Engil Engenharia e Construcao, S.A.Portugalia.

Przedmiotem inwestycji jest budowa ok. 7,5 km odcinka drogi stanowiącego II etap zadania inwestycyjnego: „Budowa drogi ekspresowej S-2 na odcinku węzeł Konotopa – węzeł Puławska wraz z odcinkiem drogi ekspresowej S-79 węzeł Lotnisko – Marynarska. Budowa drogi umożliwi alternatywne, w stosunku do ul. Rzymowskiego i Marynarskiej, powiązanie południowych dzielnic Warszawy (Ochota, Ursynów, Piaseczno, Wawer) oraz ułatwi dojazd do Międzynarodowego portu lotniczego Okęcie im. Fryderyka Chopina.

W celu powiązania planowanej trasy z układem lokalnym zaprojektowano: 4 węzły drogowe (Puławska, Lotnisko, MPL Okęcie, Marynarska), sieć dróg serwisowych, przebudowę i usunięcie kolizji (sieci trakcyjnej PKP, telekomunikacyjnych, energetycznych,instalacji wodno-kanalizacyjnej), budowę urządzeń ochrony środowiska, przebudowę torowiska tramwajowego wraz z pętlą (ul. Marynarska), budowę kładki dla pieszych w rejonie węzła MPL Okęcie, przebudowę ulic (Puławska, Hałubcowa, Poloneza, Karnawał, Wirażowa, Marynarska).

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~Kalafior 2009-05-13

Nie od Konotopa do Puławskiej, tylko od wezła z S-79 do Puławksiej+ cała S79. Od Konotopy do węzła z S79 to dopiero ruszył przetarg a koszt będzie pewnie dwa razy taki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.