mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarto oferty na budowę warszawskich S-2/S-79

Otwarto oferty na budowę warszawskich S-2/S-79

W piątek (8 maja) GDDKiA otworzyła oferty dla inwestycji polegającej na budowie drogi ekspresowej S-2 na odcinku Puławska-Lotnisko wraz z budową łącznika z MPL Okęcie i ul. Marynarską (S-79). Realizacja robót zaplanowana jest na lata 2009 – 2011.

Otwarto oferty na budowę warszawskich S-2/S-79
Najtańszą ofertę o wartości 1.122,9 mln zł złożyło konsorcjum z udziałem grupy Teerag-Asdag i Intop Tarnobrzeg Sp. z o.o. Natomiast najdroższa opiewała na 1.943,1 mln zł i została złozona przez konsorcjum: Mota-Engil Polska S.A.Kraków / Mota-Engil Engenharia e Construcao, S.A.Portugalia.

Przedmiotem inwestycji jest budowa ok. 7,5 km odcinka drogi stanowiącego II etap zadania inwestycyjnego: „Budowa drogi ekspresowej S-2 na odcinku węzeł Konotopa – węzeł Puławska wraz z odcinkiem drogi ekspresowej S-79 węzeł Lotnisko – Marynarska. Budowa drogi umożliwi alternatywne, w stosunku do ul. Rzymowskiego i Marynarskiej, powiązanie południowych dzielnic Warszawy (Ochota, Ursynów, Piaseczno, Wawer) oraz ułatwi dojazd do Międzynarodowego portu lotniczego Okęcie im. Fryderyka Chopina.

W celu powiązania planowanej trasy z układem lokalnym zaprojektowano: 4 węzły drogowe (Puławska, Lotnisko, MPL Okęcie, Marynarska), sieć dróg serwisowych, przebudowę i usunięcie kolizji (sieci trakcyjnej PKP, telekomunikacyjnych, energetycznych,instalacji wodno-kanalizacyjnej), budowę urządzeń ochrony środowiska, przebudowę torowiska tramwajowego wraz z pętlą (ul. Marynarska), budowę kładki dla pieszych w rejonie węzła MPL Okęcie, przebudowę ulic (Puławska, Hałubcowa, Poloneza, Karnawał, Wirażowa, Marynarska).

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Kalafior 2009-05-13

Nie od Konotopa do Puławskiej, tylko od wezła z S-79 do Puławksiej+ cała S79. Od Konotopy do węzła z S79 to dopiero ruszył przetarg a koszt będzie pewnie dwa razy taki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross