Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarto oferty na budowę warszawskich S-2/S-79

Otwarto oferty na budowę warszawskich S-2/S-79

W piątek (8 maja) GDDKiA otworzyła oferty dla inwestycji polegającej na budowie drogi ekspresowej S-2 na odcinku Puławska-Lotnisko wraz z budową łącznika z MPL Okęcie i ul. Marynarską (S-79). Realizacja robót zaplanowana jest na lata 2009 – 2011.

Otwarto oferty na budowę warszawskich S-2/S-79
Najtańszą ofertę o wartości 1.122,9 mln zł złożyło konsorcjum z udziałem grupy Teerag-Asdag i Intop Tarnobrzeg Sp. z o.o. Natomiast najdroższa opiewała na 1.943,1 mln zł i została złozona przez konsorcjum: Mota-Engil Polska S.A.Kraków / Mota-Engil Engenharia e Construcao, S.A.Portugalia.

Przedmiotem inwestycji jest budowa ok. 7,5 km odcinka drogi stanowiącego II etap zadania inwestycyjnego: „Budowa drogi ekspresowej S-2 na odcinku węzeł Konotopa – węzeł Puławska wraz z odcinkiem drogi ekspresowej S-79 węzeł Lotnisko – Marynarska. Budowa drogi umożliwi alternatywne, w stosunku do ul. Rzymowskiego i Marynarskiej, powiązanie południowych dzielnic Warszawy (Ochota, Ursynów, Piaseczno, Wawer) oraz ułatwi dojazd do Międzynarodowego portu lotniczego Okęcie im. Fryderyka Chopina.

W celu powiązania planowanej trasy z układem lokalnym zaprojektowano: 4 węzły drogowe (Puławska, Lotnisko, MPL Okęcie, Marynarska), sieć dróg serwisowych, przebudowę i usunięcie kolizji (sieci trakcyjnej PKP, telekomunikacyjnych, energetycznych,instalacji wodno-kanalizacyjnej), budowę urządzeń ochrony środowiska, przebudowę torowiska tramwajowego wraz z pętlą (ul. Marynarska), budowę kładki dla pieszych w rejonie węzła MPL Okęcie, przebudowę ulic (Puławska, Hałubcowa, Poloneza, Karnawał, Wirażowa, Marynarska).

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Kalafior 2009-05-13

Nie od Konotopa do Puławskiej, tylko od wezła z S-79 do Puławksiej+ cała S79. Od Konotopy do węzła z S79 to dopiero ruszył przetarg a koszt będzie pewnie dwa razy taki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj