mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarto oferty na kolejne odcinki drogi S17

Otwarto oferty na kolejne odcinki drogi S17

Ponad 33-kilometrowy odcinek przyszłej drogi S17 od granicy województw mazowieckiego i lubelskiego do węzła Kurów Zachód został podzielony na dwa mniejsze zadania. Właśnie poznaliśmy chętnych na ich wybudowanie.

Otwarto oferty na kolejne odcinki drogi S17
Lubelski oddział GDDKiA otworzył oferty cenowe na realizację dwóch odcinków drogi ekspresowej S17. Sześciu wykonawców jest zainteresowanych wybudowaniem obu tych fragmentów nowej drogi, zaś trzech złożyło swoje oferty tylko na jedno zadanie. Wszyscy potencjalni wykonawcy zaproponowali skrócenie czasu wykonania zadania z 37 do 34 miesięcy (nie wliczając okresów zimowych) oraz wydłużenie okresu gwarancji z 5 do 10 lat.

Do przetargu cenowego zaproszono firmy, które wcześniej zostały sprawdzone przez GDDKiA pod kątem spełniania wymaganych warunków. Na pierwszy fragment drogi S17 (od granicy województw do węzła Skrudki) zaproszenia wysłano do 14 firm, zaś do udziału w postępowaniu na drugi fragment trasy (Skrudki - Kurów Zachód) zaproszono 13 wykonawców.

Ostatecznie zaprojektowaniem i wybudowaniem liczącego 20,2 km odcinka drogi S17 od węzła Skrudki do granic województw lubelskiego i mazowieckiego zainteresowanych jest siedmiu wykonawców. Najtańsza oferta, opiewająca na kwotę 608,8 mln zł, została złożona przez firmę Bilfinger Infrastructure. Najwyższa zaproponowana kwota wynosi 770,2 mln zł i złożyło ją konsorcjum firm OHL, OHL ZS oraz Molewski. GDDKiA przewidział na wykonanie pierwszej części zamówienia kwotę 857,2 mln zł.

Drugi odcinek drogi ekspresowej S17, łączący węzeł Skrudki z węzłem Kurów Zachów (bez węzłów), liczy 13,2 km. Najtańszą ofertę (270,8 mln zł) złożyło konsorcjum firm Mota-Engil Central Europe i Mota-Engil Engenharia E Construcao, zaś najdroższą (367,5 mln zł) konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe.Generalna Dyrekcja zweryfikuje teraz złożone oferty cenowe i ogłosi następnie wybór najkorzystniejszej. Po sprawdzeniu dokumentacji przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych i w przypadku braku odwołań podpisane zostaną umowy na realizację obu odcinków drogi S17.

Wyłoniony wykonawca w ciągu 10 miesięcy od podpisania umowy będzie musiał opracować projekt budowlany, a następnie w ciągu pięciu kolejnych miesięcy uzyskać decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej i ruszyć z budową.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.