mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarto oferty na pierwszy odcinek S5 Korzeńsko-Wrocław

Otwarto oferty na pierwszy odcinek S5 Korzeńsko-Wrocław

Cztery firmy złożyły oferty w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S5 na odcinku od Korzeńska. Odcinek będzie liczył ok 15 km długości.

Otwarto oferty na pierwszy odcinek S5 Korzeńsko-Wrocław
- Najkorzystniejszą ofertę o wysokości ponad 576,2 mln zł złożyła firma Budimex i Heilit Woerner. Najdroższą ofertę o wartości prawie 691,6 mln zł złożyła firma Astaldi S.P.A. Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty GDDKiA będzie stosować kryteria: cena - 90%, termin realizacji - 5 %, gwarancja jakości na roboty objęte przedmiotem zamówienia - 5 %. Otwarcie ofert na kolejne odcinki już w drugiej połowie kwietnia - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - Termin realizacji inwestycji wynosi od 30 do 33 miesięcy od daty zawarcia umowy. Do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca) - dodaja drogowcy.

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka

Via Baltica - wielu chętnych na budowę...

Polskie drogi 2017-08-11

Komentuj:

~Ja i mój klekot 2014-04-15

15 km na odcinku z Wrocławia do Korzeńska- to inaczej mówiąc będzie mniej wiecej od Prusic na północ -do początku (jadąc od Wrocławia)rozgrzebanego odcinka do Kaczkowa.Cieszy nas to kierowców że coś zaczyna się dziać na tym wąskim ,zapomnianym międzynarodowym szlaku.Martwi natomiast budowany od 2010 roku 28 km odcinek Ko.-Ka. No i nie sposób zapytać kiedy ruszy reszta trasy pomiędzy Wroclawiem a Poznaniem

~Melchi 2014-04-14

No wreszcie! To niesamowite jak długo trzeba było czekać na budowę tak ważnego szlaku komunikacyjnego Wrocław - Leszno - Poznan

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?