mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarto oferty na pierwszy odcinek S5 Korzeńsko-Wrocław

Otwarto oferty na pierwszy odcinek S5 Korzeńsko-Wrocław

Cztery firmy złożyły oferty w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S5 na odcinku od Korzeńska. Odcinek będzie liczył ok 15 km długości.

Otwarto oferty na pierwszy odcinek S5 Korzeńsko-Wrocław
- Najkorzystniejszą ofertę o wysokości ponad 576,2 mln zł złożyła firma Budimex i Heilit Woerner. Najdroższą ofertę o wartości prawie 691,6 mln zł złożyła firma Astaldi S.P.A. Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty GDDKiA będzie stosować kryteria: cena - 90%, termin realizacji - 5 %, gwarancja jakości na roboty objęte przedmiotem zamówienia - 5 %. Otwarcie ofert na kolejne odcinki już w drugiej połowie kwietnia - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - Termin realizacji inwestycji wynosi od 30 do 33 miesięcy od daty zawarcia umowy. Do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca) - dodaja drogowcy.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~Ja i mój klekot 2014-04-15

15 km na odcinku z Wrocławia do Korzeńska- to inaczej mówiąc będzie mniej wiecej od Prusic na północ -do początku (jadąc od Wrocławia)rozgrzebanego odcinka do Kaczkowa.Cieszy nas to kierowców że coś zaczyna się dziać na tym wąskim ,zapomnianym międzynarodowym szlaku.Martwi natomiast budowany od 2010 roku 28 km odcinek Ko.-Ka. No i nie sposób zapytać kiedy ruszy reszta trasy pomiędzy Wroclawiem a Poznaniem

~Melchi 2014-04-14

No wreszcie! To niesamowite jak długo trzeba było czekać na budowę tak ważnego szlaku komunikacyjnego Wrocław - Leszno - Poznan

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.