mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarty nowy odcinek obwodnicy Wrocławia

Otwarty nowy odcinek obwodnicy Wrocławia

W dniu dzisiejszym (piątek) do użytku oddany został kolejny, północny odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia od węzła Północ do łącznika Długołęka.

Otwarty nowy odcinek obwodnicy Wrocławia
Kierowcy wjeżdżają na AOW na węźle Północ, którego rondo łączy autostradę z ul. Żmigrodzką i wylotem drogi krajowej nr 5 z Wrocławia w kierunku Poznania. To właśnie w obrębie tego węzła powstanie początek projektowanej drogi ekspresowej S5 Wrocław – Poznań. Wjazd na AOW możliwy będzie również od Łącznika Długołęka, czyli od drogi krajowej nr 8 Wrocław-Oleśnica. Na Łącznik Długołęka wjazd możliwy będzie także z ul. L. Okulickiego i ul. Pawłowickiej/Widawskiej.

Na oddanym odcinku znajduje się również kluczowy węzeł autostradowy – węzeł Psie Pole – łączący AOW z budowaną już trasą ekspresową S8 z Wrocławia do Warszawy. Trasa S8 planowana jest do oddania w drugiej połowie przyszłego roku.

Otwarty odcinek AOW pozwoli znacznie odciążyć północną część Wrocławia, poprzez przejęcie części ruchu z dróg krajowych nr 5 i 8. Jednocześnie, bliskie położenie AOW i Obwodnicy Śródmiejskiej pozwoli skomunikować otwartą już część południową AOW z Kobierzyc do Lotniska (ul. Graniczna) z północną częścią miasta.

Otwarcie całej AOW planowane jest na koniec sierpnia 2011 r. Wówczas zostanie otwarty ostatni 11-kilometrowy odcinek od węzła Lotnisko do węzła Północ wraz z Mostem przez Odrę.

Oddany do ruchu 11-kilometrowy odcinek wybudowany został przez konsorcjum firm z liderm, firmą Strabag.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 409 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~Gonzo 2011-07-23

Gościu wyluzuj ! Jak wiem że w Pisie są sami narwańcy ale chyba do sierpnia możesz poczekać.

Jotgie 2011-07-22

Bez środkowego odcinka ta obwodnica jest niewiele warta! Dopiero, gdy od Poznania będzie można dojechać do A4 będzie super! Teraz "przebicie" się od węzła LOTNISKO do DK5 jest wyzwaniem!

~jumper 2011-07-16

Skoro autor artykułu pisze, że DK 8 to Wrocław-Oleśnica to napiszcie też, że budowana trasa S8 to Wrocław-Syców. Jeszcze ktoś pomyśli, że "w drugiej połowie przyszłego roku" zostanie faktycznie oddana do użytku S8 z Wrocławia do Warszawy. Powiedzmy sobie, że między Sycowem a Łodzią nikt nie wbił jeszcze łopaty [może poza węzłem Walichnowy ale tego nie wiem czy tam już ruszyli].

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando