mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Otwarty nowy odcinek ul. Beskidzkiej w Tychach

Otwarty nowy odcinek ul. Beskidzkiej w Tychach

Od granicy lasu do węzła z drogą ekspresową S1 - ten odcinek ul. Beskidzkiej w Tychach od wtorku (tj. 14 maja) został udostępniony kierowcom. Wykonawca inwestycji - firma Polimex Mostostal S.A. rozpocznie prace rozbiórkowe po drugiej stronie drogi.

Otwarty nowy odcinek ul. Beskidzkiej w Tychach
Na odcinku, o którym mowa, są już dwie warstwy asfaltu: podbudowa bitumiczna i warstwa wiążąca. Nie ma jeszcze trzeciej, ścieralnej warstwy, ponieważ wykonawca chce uniknąć tzw. szwów technologicznych. Powstają przy łączeniu poszczególnych fragmentów jezdni, dlatego ostateczna warstwa asfaltu pojawi się z chwilą zakończenia prac na dłuższym odcinku - informują drogowcy.

Prace bitumiczne nabrały tempa także na innych odcinkach tyskiej "jedynki". Na koniec miesiąca planowane jest przełożenie ruchu na kolejnym fragmencie drogi, pomiędzy al. Piłsudskiego, a ul. Sikorskiego. Natomiast na odcinku od węzła Wartogłowiec, do ul. Edukacji zakończono układanie 18-centymetrowej podbudowy bitumicznej. Druga warstwa - wiążąca ma zostać ułożona jeszcze w tym tygodniu.

Wciąż trwa budowa kanalizacji od węzła z S1 do węzła Wartogłowiec oraz prace przy obiektach. Jedna strona wiaduktu nad al. Piłsudskiego została już rozebrana, natomiast prace przy wiadukcie nad torami PKP zmierzają już do momentu układania asfaltu.

Postęp jest widoczny także przy budowie estakady, która powstaje w rejonie skrzyżowania z al. Niepodległości. Docelowo w tym miejscu, rozdzielony zostanie ruch lokalny (kierowcy pojadą dołem) od tranzytowego (poprowadzony zostanie górą). Takie rozwiązanie pozwoli nie tylko na upłynnienie ruchu, ale przede wszystkim przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa na drodze.
Tematy w artykule: drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Wrocław: Oto 10 najważniejszych inwestycji drogowych

Wrocław: Oto 10 najważniejszych inwestycji...

Polskie drogi 2015-01-23

Łódź bez TIR-ów

Łódź bez TIR-ów

Polskie drogi 2015-02-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.