mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Państwo zbuduje autostradę A1

Państwo zbuduje autostradę A1

Minister Transportu Jerzy Polaczek poinformował dzisiaj firmę Gdańsk Transport Company, że budowa autostrady A1 na odcinku Grudziądz - Toruń będzie realizowana przez stronę rządową.

Państwo zbuduje autostradę A1

„Gdyby koncesja z GTC trwała - jak przewiduje umowa - do 2039 roku, to w tym okresie z budżetu Państwa musielibyśmy wypłacić tej firmie 2,2 mld EUR” – dodał minister. Rząd deklaruje realizację odcinka Grudziądz – Toruń w planowanym terminie do 2010 r. Zastosowanie systemu tradycyjnego pozwoli na obniżenie kosztów budowy autostrady, a także ustalenie niższych opłat za przejazd dla kierowców na tym odcinku".

Autostrada od początku będzie realizowana w pełnym standardzie autostrady płatnej - bez fazowania robót budowlanych, etapowania budowy nawierzchni, czy odkładania w czasie budowy węzłów, co pozytywnie wpłynie na płynność ruchu i standard autostrady. Współpraca z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym umożliwi realizację Etapu II systemem tradycyjnym, przy znacznym udziale finansowym Banku. EBI zadeklarowało duże zainteresowanie dalszym finansowaniem odcinka autostrady A1 od Grudziądza do Torunia - informuje ministerstwo.

Przeczytaj także:

Za cztery lata pojedziemy A1 (2006-05-17)

Niepewny los bursztynowej autostrady A1 (2006-04-25)

 

Tematy w artykule: autostrady autostrada A1

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

~Tokarski 2007-01-10

wszystkie te opisane szkody powstały na począdku od mieś lipca 2006r przez SKANSKA NDI i GTC S.A.na odcinku w Żukczynie. Do tej pory nie dostałem od tych firm zadnego zadość uczynienia ani odszkodowania,nikt mnie właściciela terenu nie przeprosił za dewastację mojego terenu który usytuowany jest bezpośrednio na całej długości przy budowanej autostradzie A-1 w Żukczynie Gmina w Pruszczu-Gdańskim, do dzisiaj mój teren nadal jest dewastowany i zalewany,a w/w firmy lekceważą moje prośby i groźby.To miło że rząd będzie realizował dalszą budowę autostrady A-1, jestem szczęśliwy że taką podjęto decyzję,pozdrawiam Pana Polaczka.

~TOKARSKI 2007-01-10

Jestem bardzo szczęśliwy że rząd polski będzie realizował dalszą część budowy autostrady A-1, ponieważ firma GTC i SKANSKA NDI z Rusocina Gmina Pruszcz Gdański poczyniła wioele poważnych nadużyć i szkód na moim terenie prywatnym (uprawowym) w/w firma SKANSKA wycieła z mojego terenu drzewa i krzewy ozdobne,naruszono wielokrotnie prawo własności mojego terenu,zniszczono i zanieczyszczono i zdewastowano mi działkę,bezprawnie wybudowano rów 1,5 szer i 120mb długości,zbudowano drogę z jałowego żwru na moim terenie uprawnym 150mb i 3,5 szerokości, celowo i skutecznie zalewają zanieczyszczoną wodą z terenu budowy A-1 mój teren,gliną, iłem i błotem, rozkopali mi koparkami (volvo) część terenu na tej samej działce powodując dewastację terenu,usypano duże ilości mokrej gliny,iłu,żwiru i błota na teren uprawny i pastwisko zalewając działkę z terenu budowy na odcinku w Żukczynie,spuszczono na mój teren ropę, rozjeżdzono mi teren ciężkim sprzętem SKANSKA,wszystkie te szkody powsta

~Raf 2006-06-03

Popieram to państwo powinno budować autostrady może nie bedzie dochodziło do tak kuriozalnych sytuacji, żeby przejchanie 50 km kosztowało 12 zł przy takich cenach przejazd przez cały kraj po wybudowaniu autostrady byłby najdroższy na świecie. Gratulacje dla ministra J.Polaczka i miejmy nadzieje, że A1 powstanie do 2010r.

~ttttttfd 2006-06-02

idz spac

~osskaa 2006-06-02

Czy nikt nie widzi, że zbudowanie odcinka do Torunia nawet przez robotników przymusowych za darmo nie rozwiązuje problemu!! Przecież od Torunia do Poznania lub Łodzi nie ma nawet skrawka szybkiej drogi!!! ten odcinek nic nie poprawi, ułatwi tylko poruszanie się z Trójmiasta do Torunia. i to wszystko. Śląsk, Czechy, Południe Europy nadal bedzie się stukać w czoło, patrząc na nasze rozwiązania i będą czekać, aż dociągniemy A1 do Łodzi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.