mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pelplin będzie mieć obwodnicę

Pelplin będzie mieć obwodnicę

Firma Skanska podpisała umowę na budowę obwodnicy Pelplina. Nowa 4,3 km jednojezdniowa droga znajdzie się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 229. Trasa ma ułatwić dojazd do autostrady A1. Prace budowlane ruszą już w sierpniu.

Pelplin będzie mieć obwodnicę
22 lipca bieżącego roku w biurze Rady Miejskiej w Pelplinie podpisano umowę na wykonanie obwodnicy Pelplina. Umowa została zawarta między Zarządem Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, a firmą Skanska S.A., w obecności Marszałka Województwa Pomorskiego Jana Kozłowskiego, oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Andrzeja Stanucha. W czasie spotkania ustalony zostały także termin przekazania placu budowy pod obwodnicę, które odbędzie się 5 sierpnia 2008 roku.

W ramach inwestycji Skanska zbuduje jednojezdniowy, dwupasmowy odcinek obwodnicy o długości 4,3 km, który znajdzie się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 229. Powstanie także wiadukt o długości 76 m nad torami kolejowymi i most o długości 80 m na rzece Wierzycy. Wykonana zostanie również kanalizacja deszczowa i sanitarna, wodociągi i zbiorniki retencyjne oraz sieć gazowa i teletechniczna. Przed rozpoczęciem prac przeprowadzone zostaną szczegółowe badania archeologiczne terenu. Zostanie on także sprawdzony i oczyszczony z ewentualnych niewypałów pozostałych z czasów II wojny.

Obwodnica Pelplina umożliwi lepszą komunikację w obrębie miasta i ułatwi dojazd do autostrady A1. Wartość prac wyniesie ponad 79 mln zł. 75% kosztów zostanie pokryte ze środków unijnych, a pozostałą część wyłoży samorząd województwa pomorskiego. Prace budowlane rozpoczną się na początku sierpnia bieżącego roku, a ich zakończenie planowane jest na 30 czerwca 2010 r. Inwestorem projektu jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~MarKowy 2008-07-27

dzieki za mapke

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.