mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pelplin będzie mieć obwodnicę

Pelplin będzie mieć obwodnicę

Firma Skanska podpisała umowę na budowę obwodnicy Pelplina. Nowa 4,3 km jednojezdniowa droga znajdzie się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 229. Trasa ma ułatwić dojazd do autostrady A1. Prace budowlane ruszą już w sierpniu.

Pelplin będzie mieć obwodnicę
22 lipca bieżącego roku w biurze Rady Miejskiej w Pelplinie podpisano umowę na wykonanie obwodnicy Pelplina. Umowa została zawarta między Zarządem Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, a firmą Skanska S.A., w obecności Marszałka Województwa Pomorskiego Jana Kozłowskiego, oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Andrzeja Stanucha. W czasie spotkania ustalony zostały także termin przekazania placu budowy pod obwodnicę, które odbędzie się 5 sierpnia 2008 roku.

W ramach inwestycji Skanska zbuduje jednojezdniowy, dwupasmowy odcinek obwodnicy o długości 4,3 km, który znajdzie się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 229. Powstanie także wiadukt o długości 76 m nad torami kolejowymi i most o długości 80 m na rzece Wierzycy. Wykonana zostanie również kanalizacja deszczowa i sanitarna, wodociągi i zbiorniki retencyjne oraz sieć gazowa i teletechniczna. Przed rozpoczęciem prac przeprowadzone zostaną szczegółowe badania archeologiczne terenu. Zostanie on także sprawdzony i oczyszczony z ewentualnych niewypałów pozostałych z czasów II wojny.

Obwodnica Pelplina umożliwi lepszą komunikację w obrębie miasta i ułatwi dojazd do autostrady A1. Wartość prac wyniesie ponad 79 mln zł. 75% kosztów zostanie pokryte ze środków unijnych, a pozostałą część wyłoży samorząd województwa pomorskiego. Prace budowlane rozpoczną się na początku sierpnia bieżącego roku, a ich zakończenie planowane jest na 30 czerwca 2010 r. Inwestorem projektu jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~MarKowy 2008-07-27

dzieki za mapke

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech