mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pewna kasa na obwodnicę Wrocławia

Pewna kasa na obwodnicę Wrocławia

Prawie 294 mln zł na autostradową obwodnicę Wrocławia zostały zapisane w projekcie przyszłorocznego budżetu. Rok temu posłowie musieli walczyć o pieniądze na tę drogę, ponieważ w tamtym projekcie budżetu przeznaczono zaledwie 50 mln. Staraniem wszystkich dolnośląskich posłów udało się te kwotę podwyższyć. Teraz nie trzeba było się targować, żeby dostać podobne pieniądze - informuje Gazeta Wyborcza.

Pieniądze obiecał już dawno minister transportu Jerzy Polaczek, który podczas ostatniego pobytu we Wrocławiu chwalił się, że obwodnica jest najlepiej finansowaną inwestycją w kraju.

Potwierdzają to także dolnośląscy parlamentarzyści - "Wstrzymanie inwestycji byłoby zbyt kosztowne. Trudno przewidzieć, jakie poprawki zostaną zgłoszone do projektu budżetu, ale zdrowy rozsądek nakazuje liczyć na środki już zapisane - powiedział Gazecie Wyborczej Ryszard Wawryniewicz, dolnośląski poseł PiS i członek komisji finansów publicznych.

Zmian w zapisie nie obawia się także wiceprzewodniczący komisji finansów publicznych Zbigniew Chlebowski z PO, ale dodaje - "Gdyby jeszcze Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad umiała wykorzystać to, co do tej pory dostała. Przecież ciągle nie ma pozwolenia na budowę" - czytamy w dzienniku.

Wykup gruntów jeszcze trwa. Grażyna Wojewódzka, wicedyrektor wrocławskiego oddziału GDDKiA, poinformowała "GW", że do sfinalizowania pozostało 30 proc. planowanych transakcji: "Liczymy, że skończymy do grudnia, ale zawsze któryś z właścicieli może odmówić sprzedaży".

Przeczytaj także:

Zapomniana autostrada A8? (2006-07-27)

Gospodarz dla wschodniej obwodnicy Wrocławia (2006-09-08)

A4 Wrocław - Katowice - płatna w 2007 roku (2006-09-04)

Nowy objazd Wrocławia (2006-08-31)

Wrocław: Eksplozja inwestycji drogowych (2006-08-25)

 


Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.