mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pewna kasa na obwodnicę Wrocławia

Pewna kasa na obwodnicę Wrocławia

Prawie 294 mln zł na autostradową obwodnicę Wrocławia zostały zapisane w projekcie przyszłorocznego budżetu. Rok temu posłowie musieli walczyć o pieniądze na tę drogę, ponieważ w tamtym projekcie budżetu przeznaczono zaledwie 50 mln. Staraniem wszystkich dolnośląskich posłów udało się te kwotę podwyższyć. Teraz nie trzeba było się targować, żeby dostać podobne pieniądze - informuje Gazeta Wyborcza.

Pieniądze obiecał już dawno minister transportu Jerzy Polaczek, który podczas ostatniego pobytu we Wrocławiu chwalił się, że obwodnica jest najlepiej finansowaną inwestycją w kraju.

Potwierdzają to także dolnośląscy parlamentarzyści - "Wstrzymanie inwestycji byłoby zbyt kosztowne. Trudno przewidzieć, jakie poprawki zostaną zgłoszone do projektu budżetu, ale zdrowy rozsądek nakazuje liczyć na środki już zapisane - powiedział Gazecie Wyborczej Ryszard Wawryniewicz, dolnośląski poseł PiS i członek komisji finansów publicznych.

Zmian w zapisie nie obawia się także wiceprzewodniczący komisji finansów publicznych Zbigniew Chlebowski z PO, ale dodaje - "Gdyby jeszcze Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad umiała wykorzystać to, co do tej pory dostała. Przecież ciągle nie ma pozwolenia na budowę" - czytamy w dzienniku.

Wykup gruntów jeszcze trwa. Grażyna Wojewódzka, wicedyrektor wrocławskiego oddziału GDDKiA, poinformowała "GW", że do sfinalizowania pozostało 30 proc. planowanych transakcji: "Liczymy, że skończymy do grudnia, ale zawsze któryś z właścicieli może odmówić sprzedaży".

Przeczytaj także:

Zapomniana autostrada A8? (2006-07-27)

Gospodarz dla wschodniej obwodnicy Wrocławia (2006-09-08)

A4 Wrocław - Katowice - płatna w 2007 roku (2006-09-04)

Nowy objazd Wrocławia (2006-08-31)

Wrocław: Eksplozja inwestycji drogowych (2006-08-25)

 


Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.