mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pieniądze na drogi dla Kujawsko-Pomorskiego

Pieniądze na drogi dla Kujawsko-Pomorskiego

Województwo Kujawsko-Pomorskie otrzyma z unii 951 mln euro w ramach programu RPO, z czego na drogi przeznaczone będzie 261,5 mln euro. Zrealizowane zostaną 23 inwestycje drogowe.

Pieniądze na drogi dla Kujawsko-Pomorskiego
W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego do 2013 roku z unijnych pieniędzy powstaną obwodnice 13 miast i połączenia drogowe między autostradą A-1 i drogami krajowymi. Część tych środków została podzielona już teraz w ramach stworzonej przez zarząd województwa listy inwestycji kluczowych dla rozwoju regionu. Projekty, które znalazły się w wykazie dostaną dofinansowanie poza konkursem.

Do 2013 r. w Kujawsko-Pomorskiem powstaną obwodnice m.in. Brodnicy, która dostanie połowę pieniędzy na obwodnicę kosztującą 13,9 mln euro, Chełmna z dotacją 1,5 mln euro na inwestycję za 6 mln euro, Rypina - dofinansowanie 1,5 mln euro (cała budowa pochłonie 3 mln euro), oraz Lipna, Radzynia Chełmińskiego, Brześcia Kujawskiego. Ostatnia trójka dostanie z RPO po 1,5 mln euro, (koszt każdej z inwestycji to 6 mln euro). Budowa wszystkich obwodnic planowania jest na lata 2008-2013.

Powstaną także nowe odcinki dróg. Droga krajowa nr 80 w Ostaszewie zostanie połączona z  drogą krajową nr 15 w Turznie. W przyszłości ma tędy przebiegać również autostrada A-1.
Przebudowana zostanie droga wojewódzka nr 534 z Grudziądza - przez Golub - Dobrzyń - do Rypina, która połączy autostradę A-1 z drogą krajową nr 10. W ramach tej inwestycji w Grudziądzu zostanie zmodernizowany dwukilometrowy fragment jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta (ul. Warszawska). Powstaną tam: chodnik, ścieżka rowerowa i zatoki autobusowe, a w miejscach niebezpiecznych wyspy dla pieszych. Koszt tej inwestycji to prawie 31,3 mln euro, z czego połowę sfinansuje RPO. Prace mają ruszyć za kilka miesięcy i potrwać trzy lata.

Kolejny projekt to przebudowa drogi wojewódzkiej nr 560 na odcinku Brodnica-Sierpc, która łączy drogi krajowe nr 10 i 15. Koszt to 9,8 mln euro (dotacja wyniesie połowę wartości inwestycji). Prace ruszą w przyszłym roku potrwają do końca 2009 r. O przyznaniu dotacji na pozostałe inwestycje decydować będą konkursy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~romek 2008-12-03

S5 trasa o znaczeniu krajowym ,budowa finansowana z programu centralnego Ministerstwa Infrastruktury.Wojewoda chciał ugrac z tego tortu coś dla miasta Bydgoszczy i próbował wpakowac tą trasę w samo centrum miasta.Pan Dąbrowicz chyba jako typowy populista (dzienikarz z zawodu)rozgrywa budowę tej trasy niezbyt przemyślanie.Tylko protest mieszkanców Osielska przez która miejscowość miała przechodzic ta droga ztrzymał ta zabwę.Trasa ta rozcieła ta miejscowośc na dwie częsci z wysoce utrudnionym dostępem do kazdej z nich.Cały problem tras typu S to ciagłe próby wygrywania tych dróg w celu poprawy komunikacji lokalnych co przeczy celom stawianym tym trasą.

~Jurcio 2007-11-23

A gdzie północna obwodnica Bydgoszczy? Ekspresowa S-5 będzie przebiegać przez centrum miasta? Tak z fantazją, niech sie cała Europa zadziwi.

~astrolog 2007-11-21

To inny program. RPO to program na mniejsze inwestycje. S5 bedzie szla chyba z Infrastruktury i Srodowiska.

~S5 2007-11-20

Co z S5? Znajdzie się kasa ???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.