mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pieniądze na radomskie ulice

Pieniądze na radomskie ulice

Zarząd Województwa Mazowieckiego przyznał dofinansowanie na przebudowy dwóch radomskich ulic – Młodzianowskiej oraz Żeromskiego. Wartość projektów to blisko 22,5 mln zł, z czego unijne wsparcie wyniesie ponad 19,3 mln zł. Obecnie remontowana jest ul. Słowackiego w Radomiu (w ciągu DK 9) – kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Pieniądze na radomskie ulice
Celem budowy i przebudowy drogi powiatowej – ulicy Młodzianowskiej w Radomiu na odcinku od skrzyżowania z ul. Ks. Sedlaka do skrzyżowania z ul. Gdyńską jest przede wszystkim usprawnienie komunikacji pomiędzy centrum miasta a największymi osiedlami Radomia.

Projekt zakłada budowę 305-metrowego odcinka ul. Młodzianowskiej oraz jej przebudowę na odcinku 657 m. Jest to pierwszy etap modernizacji, która w całości obejmie 3 480 m. Przebudowane zostanie również skrzyżowanie z ul. Ks. Sedlaka – z trójwylotowego na czterowylotowe z organizacją wlotów podporządkowanych do skrętów w prawo. Projekt przewiduje także wybudowanie chodników dla pieszych o dł. 350 m. oraz przebudowę już istniejących na odcinku 980 m. Zmodernizowanych zostanie również siedem przejść dla pieszych.


Z kolei ulica Żeromskiego to jedna z bardziej reprezentacyjnych ulic Radomia. Z jednej strony (skrzyżowanie z ul. Niedziałkowskiego) przechodzi w zamknięty dla ruchu kołowego deptak i prowadzi do zabytkowego Parku im. T. Kościuszki, z drugiej zaś krzyżuje się z ul. 25-go Czerwca. Ulica ta stanowi także dojazd do Lotniska Wojskowego Radom – Sadków.

W ramach przebudowy drogi powiatowej – ulicy Żeromskiego w Radomiu na odcinku od ulicy 25-go Czerwca do ulicy Niedziałkowskiego przebudowano 287,66 m odcinka ul. Żeromskiego w Radomiu – od ul. 25-go Czerwca do ul. Niedziałkowskiego. Dokonano m.in. rozbiórki chodników, wymiany nawierzchni jezdni oraz modernizacji dwóch przejść dla pieszych. Stworzono 49 miejsc postojowych, w tym sześć dla osób niepełnosprawnych. Przebudowano także sygnalizację świetlną oraz zamontowano 14 punktów oświetleniowych. Wykonano aktualizację oznakowania pionowego i poziomego.

Celem projektu było usprawnienie układu komunikacyjnego centrum Radomia, w którym wprowadzono strefę płatnego parkowania pojazdów. Ulica Żeromskiego charakteryzowała się zbyt małą liczbą miejsc postojowych, co zostało rozwiązane dzięki realizacji projektu.

Obecnie remontowana jest ul. Słowackiego w Radomiu w ciągu drogi krajowej nr 9. Z powodu rozpoczęcia prac przygotowawczych do wymiany nawierzchni na miejskim odcinku drogi krajowej nr 9, jezdnia została zamknięta. Na czas prowadzenia tego etapu inwestycji zostaną wprowadzone poniższe objazdy:

  •  dla ruchu lokalnego: od ronda Matki Bożej Fatimskiej przez aleję Grzecznarowskiego i ulice Białą, Rzeszowską, Idalińską, Przejazd, Bliską do Słowackiego (dojazd do dzielnic Idalin, Janiszpol i Malenice) oraz od alei Wojska Polskiego przez Ogrodniczą i Reymonta do Skaryszewskiej (dojazd do dzielnic Długojów i Długojów Górny);
  • dla ruchu tranzytowego: z Radomia drogami krajowymi nr 7 oraz 42 - wyjazd ulicą Kielecką, a następnie przez Orońsko, Szydłowiec, Skarżysko-Kamienną i Starachowice do drogi nr 9.

Podobne wiadomości:

Porsche 911 Turbo - nowe, świetne wideo

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.