mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pieniądze na radomskie ulice

Pieniądze na radomskie ulice

Zarząd Województwa Mazowieckiego przyznał dofinansowanie na przebudowy dwóch radomskich ulic – Młodzianowskiej oraz Żeromskiego. Wartość projektów to blisko 22,5 mln zł, z czego unijne wsparcie wyniesie ponad 19,3 mln zł. Obecnie remontowana jest ul. Słowackiego w Radomiu (w ciągu DK 9) – kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Pieniądze na radomskie ulice
Celem budowy i przebudowy drogi powiatowej – ulicy Młodzianowskiej w Radomiu na odcinku od skrzyżowania z ul. Ks. Sedlaka do skrzyżowania z ul. Gdyńską jest przede wszystkim usprawnienie komunikacji pomiędzy centrum miasta a największymi osiedlami Radomia.

Projekt zakłada budowę 305-metrowego odcinka ul. Młodzianowskiej oraz jej przebudowę na odcinku 657 m. Jest to pierwszy etap modernizacji, która w całości obejmie 3 480 m. Przebudowane zostanie również skrzyżowanie z ul. Ks. Sedlaka – z trójwylotowego na czterowylotowe z organizacją wlotów podporządkowanych do skrętów w prawo. Projekt przewiduje także wybudowanie chodników dla pieszych o dł. 350 m. oraz przebudowę już istniejących na odcinku 980 m. Zmodernizowanych zostanie również siedem przejść dla pieszych.


Z kolei ulica Żeromskiego to jedna z bardziej reprezentacyjnych ulic Radomia. Z jednej strony (skrzyżowanie z ul. Niedziałkowskiego) przechodzi w zamknięty dla ruchu kołowego deptak i prowadzi do zabytkowego Parku im. T. Kościuszki, z drugiej zaś krzyżuje się z ul. 25-go Czerwca. Ulica ta stanowi także dojazd do Lotniska Wojskowego Radom – Sadków.

W ramach przebudowy drogi powiatowej – ulicy Żeromskiego w Radomiu na odcinku od ulicy 25-go Czerwca do ulicy Niedziałkowskiego przebudowano 287,66 m odcinka ul. Żeromskiego w Radomiu – od ul. 25-go Czerwca do ul. Niedziałkowskiego. Dokonano m.in. rozbiórki chodników, wymiany nawierzchni jezdni oraz modernizacji dwóch przejść dla pieszych. Stworzono 49 miejsc postojowych, w tym sześć dla osób niepełnosprawnych. Przebudowano także sygnalizację świetlną oraz zamontowano 14 punktów oświetleniowych. Wykonano aktualizację oznakowania pionowego i poziomego.

Celem projektu było usprawnienie układu komunikacyjnego centrum Radomia, w którym wprowadzono strefę płatnego parkowania pojazdów. Ulica Żeromskiego charakteryzowała się zbyt małą liczbą miejsc postojowych, co zostało rozwiązane dzięki realizacji projektu.

Obecnie remontowana jest ul. Słowackiego w Radomiu w ciągu drogi krajowej nr 9. Z powodu rozpoczęcia prac przygotowawczych do wymiany nawierzchni na miejskim odcinku drogi krajowej nr 9, jezdnia została zamknięta. Na czas prowadzenia tego etapu inwestycji zostaną wprowadzone poniższe objazdy:

  •  dla ruchu lokalnego: od ronda Matki Bożej Fatimskiej przez aleję Grzecznarowskiego i ulice Białą, Rzeszowską, Idalińską, Przejazd, Bliską do Słowackiego (dojazd do dzielnic Idalin, Janiszpol i Malenice) oraz od alei Wojska Polskiego przez Ogrodniczą i Reymonta do Skaryszewskiej (dojazd do dzielnic Długojów i Długojów Górny);
  • dla ruchu tranzytowego: z Radomia drogami krajowymi nr 7 oraz 42 - wyjazd ulicą Kielecką, a następnie przez Orońsko, Szydłowiec, Skarżysko-Kamienną i Starachowice do drogi nr 9.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.