mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pieniądze na żelazne drogi

Pieniądze na żelazne drogi

24 lutego br. podpisano umowy na realizacje projektów modernizacyjnych na kolei z wykorzystaniem funduszy UE na kwotę ponad 60 mln euro. W ramach projektów, kosztem blisko 53 mln eur zmodernizowany zostanie węzeł kolejowy w Poznaniu.

Pieniądze na żelazne drogi

Podczas uroczystości w Ministerstwie Transportu i Budownictwa podpisano umowy w ramach projektów: "Modernizacja Poznańskiego Węzła Kolejowego (Linia Kolejowa E 20)" oraz "Poprawa stanu infrastruktury kolejowej w Polsce" (wartość podpisywanego kontraktu 8 953 913,65 euro). Ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu pociągów oraz poprawa ich punktualności i niezawodności.

Dwa kontrakty związane z modernizacją węzła kolejowego w Poznaniu (wartość podpisywanych dwóch kontraktów 52 946 282,88 euro) obejmują modernizację 22 km odcinka magistrali kolejowej E20, w tym układów torowych, nawierzchni i podtorza z odwodnieniem, obiektów inżynieryjnych i inżynierskich, likwidację 2 przejść dla pieszych w poziomie szyn i zastąpienie ich przejściami pod torami oraz budowę nowego wiaduktu w Swarzędzu, realizowaną równolegle z przebudową układu drogowego przez miasto Swarzędz.

W ramach kontraktu "Poprawa infrastruktury kolejowej w Polsce" zostanie wymieniona nawierzchnia o łącznej długości ponad 23 km na odcinku Tunel - Miechów tor 1 i 2 wraz ze stacją Miechów oraz odcinek Niedźwiedź - Łuczyce wraz ze stacją Łuczyce, a także nastąpi wymiana 6 rozjazdów na stacji Łańcut. Prace zostaną zakończone w I kwartale 2007 r.

"Nie pozwolimy, aby przepadły jakiekolwiek pieniądze z 4 mld euro do wykorzystania z funduszy europejskich do 2008 roku" - zapewniła wiceminister ds. europejskich w MTiB Barbara Kondrat.

Ponadto na wniosek Ministra Transportu i Budownictwa Prezes Rady Ministrów w dniu 23 lutego br. dokonano zmian w statucie Ministerstwa Transportu i Budownictwa. W strukturze resortu powstały dwa Departamenty: Funduszy Strukturalnych i Funduszu Spójności.


 Przeczytaj także:

Kolej i drogi do Senatu (2005-12-20)

Tematy w artykule: wielkopolskie

Podobne wiadomości:

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando