mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pieniądze na żelazne drogi

Pieniądze na żelazne drogi

24 lutego br. podpisano umowy na realizacje projektów modernizacyjnych na kolei z wykorzystaniem funduszy UE na kwotę ponad 60 mln euro. W ramach projektów, kosztem blisko 53 mln eur zmodernizowany zostanie węzeł kolejowy w Poznaniu.

Pieniądze na żelazne drogi

Podczas uroczystości w Ministerstwie Transportu i Budownictwa podpisano umowy w ramach projektów: "Modernizacja Poznańskiego Węzła Kolejowego (Linia Kolejowa E 20)" oraz "Poprawa stanu infrastruktury kolejowej w Polsce" (wartość podpisywanego kontraktu 8 953 913,65 euro). Ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu pociągów oraz poprawa ich punktualności i niezawodności.

Dwa kontrakty związane z modernizacją węzła kolejowego w Poznaniu (wartość podpisywanych dwóch kontraktów 52 946 282,88 euro) obejmują modernizację 22 km odcinka magistrali kolejowej E20, w tym układów torowych, nawierzchni i podtorza z odwodnieniem, obiektów inżynieryjnych i inżynierskich, likwidację 2 przejść dla pieszych w poziomie szyn i zastąpienie ich przejściami pod torami oraz budowę nowego wiaduktu w Swarzędzu, realizowaną równolegle z przebudową układu drogowego przez miasto Swarzędz.

W ramach kontraktu "Poprawa infrastruktury kolejowej w Polsce" zostanie wymieniona nawierzchnia o łącznej długości ponad 23 km na odcinku Tunel - Miechów tor 1 i 2 wraz ze stacją Miechów oraz odcinek Niedźwiedź - Łuczyce wraz ze stacją Łuczyce, a także nastąpi wymiana 6 rozjazdów na stacji Łańcut. Prace zostaną zakończone w I kwartale 2007 r.

"Nie pozwolimy, aby przepadły jakiekolwiek pieniądze z 4 mld euro do wykorzystania z funduszy europejskich do 2008 roku" - zapewniła wiceminister ds. europejskich w MTiB Barbara Kondrat.

Ponadto na wniosek Ministra Transportu i Budownictwa Prezes Rady Ministrów w dniu 23 lutego br. dokonano zmian w statucie Ministerstwa Transportu i Budownictwa. W strukturze resortu powstały dwa Departamenty: Funduszy Strukturalnych i Funduszu Spójności.


 Przeczytaj także:

Kolej i drogi do Senatu (2005-12-20)

Tematy w artykule: wielkopolskie

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.