mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pieniądze z UE na system zarządzania ruchem dla Legnicy

Pieniądze z UE na system zarządzania ruchem dla Legnicy

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wysoko oceniło projekt pn. „Budowa zintegrowanego systemu zarządzania ruchem i transportem publicznym w mieście Legnicy”. Centrum Unijnych Projektów Transportowych poinformowało, że umowa w sprawie dofinansowania inwestycji może być podpisana jeszcze w tym roku.

Pieniądze z UE na system zarządzania ruchem dla Legnicy
Całkowity koszt projektu wynosi ponad 21 mln zł. Dotacja pozyskana z Unii Europejskiej stanowi do 85 proc. wydatków kwalifikowanych, czyli ponad 18 zł. Pozostałe wydatki zostaną pokryte z budżetu miasta.

Inwestycja będzie mogła rozpocząć się w przyszłym roku. System pozwoli na automatyczną analizę oraz regulację ruchu pojazdów w mieście. Detektory ruchu wraz z monitoringiem na 43 strategicznych skrzyżowaniach za pomocą sieci światłowodowych i radiowych informować będą centrum o wszelkich zdarzeniach drogowych. To centrum określać będzie natychmiastowe zastosowanie optymalnych rozwiązań. Bramy nad skrzyżowaniami zaopatrzone zostaną w wizualne elektroniczne systemy informacji dla kierowców. Będą również podsystemy realizujące priorytety dla transportu publicznego i pojazdów specjalnych. Na wybranych przystankach autobusowych pojawią się elektroniczne tablice informacyjne dla oczekujących pasażerów. To tylko niektóre z elementów i funkcji, jakie wypełniać będzie system zdecydowanie podnoszący bezpieczeństwo oraz płynność ruchu drogowego w naszym mieście.

Legnicki projekt spotkał się z uznaniem Forum Innowacji Transportowych w Krakowie, które wyróżniło go „Nagrodą Innowacyjności w Transporcie 2012”.
Tematy w artykule: drogi miejskie Legnica

Podobne wiadomości:

Łódź bez TIR-ów

Łódź bez TIR-ów

Polskie drogi 2015-02-20

Wrocław: Oto 10 najważniejszych inwestycji drogowych

Wrocław: Oto 10 najważniejszych inwestycji...

Polskie drogi 2015-01-23

Komentuj:

~topjarzyna83 2012-12-18

Dotacja z UE wynosi 18 zł - ja z jednego procenta PIT mogę dać więcej:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.