mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pieniądze z UE na system zarządzania ruchem dla Legnicy

Pieniądze z UE na system zarządzania ruchem dla Legnicy

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wysoko oceniło projekt pn. „Budowa zintegrowanego systemu zarządzania ruchem i transportem publicznym w mieście Legnicy”. Centrum Unijnych Projektów Transportowych poinformowało, że umowa w sprawie dofinansowania inwestycji może być podpisana jeszcze w tym roku.

Pieniądze z UE na system zarządzania ruchem dla Legnicy
Całkowity koszt projektu wynosi ponad 21 mln zł. Dotacja pozyskana z Unii Europejskiej stanowi do 85 proc. wydatków kwalifikowanych, czyli ponad 18 zł. Pozostałe wydatki zostaną pokryte z budżetu miasta.

Inwestycja będzie mogła rozpocząć się w przyszłym roku. System pozwoli na automatyczną analizę oraz regulację ruchu pojazdów w mieście. Detektory ruchu wraz z monitoringiem na 43 strategicznych skrzyżowaniach za pomocą sieci światłowodowych i radiowych informować będą centrum o wszelkich zdarzeniach drogowych. To centrum określać będzie natychmiastowe zastosowanie optymalnych rozwiązań. Bramy nad skrzyżowaniami zaopatrzone zostaną w wizualne elektroniczne systemy informacji dla kierowców. Będą również podsystemy realizujące priorytety dla transportu publicznego i pojazdów specjalnych. Na wybranych przystankach autobusowych pojawią się elektroniczne tablice informacyjne dla oczekujących pasażerów. To tylko niektóre z elementów i funkcji, jakie wypełniać będzie system zdecydowanie podnoszący bezpieczeństwo oraz płynność ruchu drogowego w naszym mieście.

Legnicki projekt spotkał się z uznaniem Forum Innowacji Transportowych w Krakowie, które wyróżniło go „Nagrodą Innowacyjności w Transporcie 2012”.
Tematy w artykule: drogi miejskie Legnica

Podobne wiadomości:

Łódź bez TIR-ów

Łódź bez TIR-ów

Polskie drogi 2015-02-20

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak długo?

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak...

Polskie drogi 2015-02-17

Komentuj:

~topjarzyna83 2012-12-18

Dotacja z UE wynosi 18 zł - ja z jednego procenta PIT mogę dać więcej:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.