mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pieniądze z Unii na S8 Jeżewo - Białystok

Pieniądze z Unii na S8 Jeżewo - Białystok

Przebudowa drogi krajowej numer 8  do parametrów dwujezdniowej drogi ekspresowej S8  na odcinku Jeżewo - Białystok zostanie dofinansowana z Uniii Europejskiej. Projekt realizowany jest  w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. W terenie budowa 24,5 km odcinka Jeżewo-Białystok ruszyła 20 października 2010 roku.

Pieniądze z Unii na S8 Jeżewo - Białystok
Całkowity koszt  realizacji inwestycji wynosi 989, 1 mln zł., wartość kosztów kwalifikowanych 557,8 mln zł., a wartość unijnego dofinansowania 474, 1 mln zł. (prawie 48 procent całkowitych kosztów).

W ramach zadania powstają dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę, do tego pasy awaryjne, cztery bezkolizyjne skrzyżowania, droga dla autobusów i ruchu lokalnego, oraz nowy most na Narwi. Droga na całym odcinku będzie ogrodzona, zostanie zamontowana ochrona akustyczna dla zabudowy mieszkalnej, zostaną również zbudowane przejścia dla zwierząt. Projektowane obciążenie - 115 kN/oś, prędkość miarodajna - 110 km/h.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~don_matias 2011-12-16

Szanowny Panie/Pani West Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że zachodnie, "cywilizowane" i zamieszkane przez podobnych Panu/Pani zakompleksionych ćwierćinteligentów otrzymały znacznie więcej środków z funduszy UE niż region pólnocno-wschodni czyniący w ostatnich latach znaczne postępy mimo tej dyskryminacji. Skoro rząd jest skłonny przesunąć większą część dotacji na wschód to o czymś to chyba świadczy...

~west 2011-12-16

Tam powinien być rezerwat, a nie ekspresówka. Nie ma drogi z Warszawy do Łodzi, Poznania i Wrocławia, ale w dziczy się buduje drogi! Co z tego, że na DK2 ginie tyle ludzi, lepiej zbudować drogę do puszczy i jeszcze bardziej ułatwiać tałatajstwu najazd cywilizowanej Polski. I to jeszcze ekspresówka, darmowa i lepsza, niż absurdalnie droga autostrada wielkopolska! PO się próbuje łasić, a i tak betonowa, zacofana Polska B głosuje ze swoich drewnianych chat na PiS. Skandal i brak słów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport