mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pieniądze z Unii na S8 Jeżewo - Białystok

Pieniądze z Unii na S8 Jeżewo - Białystok

Przebudowa drogi krajowej numer 8  do parametrów dwujezdniowej drogi ekspresowej S8  na odcinku Jeżewo - Białystok zostanie dofinansowana z Uniii Europejskiej. Projekt realizowany jest  w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. W terenie budowa 24,5 km odcinka Jeżewo-Białystok ruszyła 20 października 2010 roku.

Pieniądze z Unii na S8 Jeżewo - Białystok
Całkowity koszt  realizacji inwestycji wynosi 989, 1 mln zł., wartość kosztów kwalifikowanych 557,8 mln zł., a wartość unijnego dofinansowania 474, 1 mln zł. (prawie 48 procent całkowitych kosztów).

W ramach zadania powstają dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę, do tego pasy awaryjne, cztery bezkolizyjne skrzyżowania, droga dla autobusów i ruchu lokalnego, oraz nowy most na Narwi. Droga na całym odcinku będzie ogrodzona, zostanie zamontowana ochrona akustyczna dla zabudowy mieszkalnej, zostaną również zbudowane przejścia dla zwierząt. Projektowane obciążenie - 115 kN/oś, prędkość miarodajna - 110 km/h.

Podobne wiadomości:

Audi – we Frankfurcie z S-kami

auto motor i sport 0000-00-00

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~don_matias 2011-12-16

Szanowny Panie/Pani West Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że zachodnie, "cywilizowane" i zamieszkane przez podobnych Panu/Pani zakompleksionych ćwierćinteligentów otrzymały znacznie więcej środków z funduszy UE niż region pólnocno-wschodni czyniący w ostatnich latach znaczne postępy mimo tej dyskryminacji. Skoro rząd jest skłonny przesunąć większą część dotacji na wschód to o czymś to chyba świadczy...

~west 2011-12-16

Tam powinien być rezerwat, a nie ekspresówka. Nie ma drogi z Warszawy do Łodzi, Poznania i Wrocławia, ale w dziczy się buduje drogi! Co z tego, że na DK2 ginie tyle ludzi, lepiej zbudować drogę do puszczy i jeszcze bardziej ułatwiać tałatajstwu najazd cywilizowanej Polski. I to jeszcze ekspresówka, darmowa i lepsza, niż absurdalnie droga autostrada wielkopolska! PO się próbuje łasić, a i tak betonowa, zacofana Polska B głosuje ze swoich drewnianych chat na PiS. Skandal i brak słów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.