mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pierwsi chętni do budowy obwodnicy Kępna

Pierwsi chętni do budowy obwodnicy Kępna

Rozpoczęła się procedura przetargowa związana z budową obwodnicy Kępna. Chęć uczestnictwa w przetargu zgłosiło 21 firm. Wykonawcę obwodnicy poznamy na przełomie września i października.

Pierwsi chętni do budowy obwodnicy Kępna
Opolski oddział GDDKiA, który jest inwestorem tej budowy, otworzył wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym na budowę obwodnicy Kępna. W sumie napłynęło 21 wniosków od firm z Polski, Niemiec, Hiszpanii, Austrii, Czech i Litwy.

Do połowy kwietnia opolski oddział GDDKiA będzie oceniał złożone wnioski w celu i wyłonienia maksymalnie 20 firm, które w połowie kwietnia 2015 r. zostaną zaproszone do złożenia ofert. Otrzymają one wówczas Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) wraz z projektem funkcjonalno-użytkowym. Oferenci muszą spełniać szereg warunków, m.in. wykazać się doświadczeniem przy realizacji podobnych zadań drogowych, mieć dobrą kondycję finansową oraz posiadać odpowiedni potencjał kadrowy. Składanie ofert do przetargu potrwa do 25 maja 2015 r.

Rozstrzygnięcie przetargu powinno nastąpić na początku września, a podpisanie umowy planowane jest na koniec października 2015 roku. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa dwujezdniowej obwodnicy o długości blisko 4,4 km od istniejącej drogi krajowej nr 11 do węzła Kępno-Krążkowy wybudowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S8 Syców – Kępno – Wieruszów – Walichnowy.


Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~warszawiak 2015-01-15

@Ja i mój klekot: Pomijam zdziwienie, dlaczego muszą trwać tak długo procedury przetargowe do czasu wyłonienia wykonawcy i podpisania z nim umowy. Natomiast takie rozdrabnianie w ogóle jest bez sensu. Zamiast zastanawiać się, od której strony zacząć, północnej czy południowej, powinien być ogłoszony przetarg od razu na CAŁĄ obwodnicę, od DK11 na północy do DK11 na południu. To przecież w sumie parę km więcej, a Kępno by odetchnęło. Tak samo podróżujący jedenastką tranzytem, przynajmniej w tym miejscu.

~Ja i mój klekot 2015-01-14

Bez sensu zaczynać budowę od północnej strony. Pilniejszy jest odcinek południowy od strony Baranowa styk Dk 39 i 11) z pominięciem wąskiego centrum ,do starej Dk 8 i dalej do S8 .Z dostepem do Ski dla Kępna

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota RAV4 Hybrid Selection – specjalna wersja w salonach
Toyota RAV4 Hybrid Selection – specjalna wersja w salonach
Japoński SUV będzie teraz dostępny w polskich salonach w nowej wersji Selection. Klienci będą mogli wybierać spośród dwóch specjalnych kolorów nadwozia oraz cieszyć się bogatym wyposażeniem.