mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pierwsze 4 km warstwy ścieralnej na A1

Pierwsze 4 km warstwy ścieralnej na A1

W minionym tygodniu na autostradzie A1 Czerniewice - Kowal rozpoczęto układanie warstwy ścieralnej. Ta ostatnia warstwa nawierzchni stanowiąca koronę drogi będzie miała decydujący wpływ na komfort jazdy, hałas i bezpieczeństwo kierowców. To po niej odbywać się będzie ruch wszystkich pojazdów na autostradzie.

Pierwsze 4 km warstwy ścieralnej na A1
- W minionym tygodniu wykonawca budowanej autostrady A1 Czerniewice - Kowal układał kolejne kilometry warstwy wiążącej, kontynuował prace przy podbudowie bitumicznej, a także kontynuował prace na 44 obiektach mostowych. Zatwierdzono też kolejnych podwykonawców, usługodawców i dostawców, zwiększając tym samym mobilizację na budowie do 185 firm. Kwota podpisanych z nimi umów wynosi już ponad 617 mln zł. Na wszystkich odcinkach autostrady pracowało dziennie 1700 osób i ponad 700 maszyn budowlanych. Prowadzono dalsze roboty na trasie głównej i roboty branżowe związane z wykonywaniem robót ziemnych, uzupełnianiem warstw nasypów a także wykonywaniem rowów odwadniających. Kontynuowano prace na przyszłych Stacjach Poboru Opłat i Miejscach Obsługi Podróżnych. Na wykonanych odcinkach robót kontynuowano pomiary laboratoryjne i geodezyjne - czytamy w raporcie z budowy.

W przyszłym tygodniu wykonawca planuje dalsze roboty ziemne, uzupełnianie warstw nasypów, wykonywanie warstwy podbudowy bitumicznej, prace energetyczne, teletechniczne i wodociągowe a także prace przy obiektach inżynierskich i kubaturowych.
Tematy w artykule: autostrada A1

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A1 od Strykowa do Tuszyna otwarta!

Autostrada A1 od Strykowa do Tuszyna otwarta!

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

~jumper 2013-09-23

I to ja rozumiem, to się nazywa "postęp prac" w porównaniu z tym co (nie) wyprawia Polimex na A1 w okolicy Łodzi ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie
Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie
Włoski producent odświeża ofertę najmniejszego modelu w gamie. Fiat Panda będzie teraz dostępny w dwóch nowych wersjach: City Cross oraz 4x4. Obydwa modele można już zamawiać w salonach.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech