mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pierwsze bramownice viaTOLL na drogach

Pierwsze bramownice viaTOLL na drogach

Dwie pierwsze bramownice viaTOLL - Elektronicznego Systemu Poboru Opłat stanęły na trasie ekspresowej S1 na Śląsku. W całej Polsce trwają prace związane z budową kolejnych. Do 1 lipca 2011 roku, kiedy zacznie działań viaToll, powstanie ponad 430 takich konstrukcji.

Pierwsze bramownice viaTOLL na drogach
Elektroniczny System Poboru Opłat - viaTOLL wykorzystuje technologię komunikacji bezprzewodowej krótkiego zasięgu. Aby mógł funkcjonować, nad wybranymi odcinkami sieci dróg  włączonych do systemu (w pierwszym etapie 1,5 tys. km) nad jezdniami muszą stanąć specjalne bramownice. Są to lekkie stalowe konstrukcje, wyposażone w anteny umożliwiające komunikację z urządzeniami pokładowymi viaBOX, które będą musiały być zamontowane w każdym pojeździe o wadze powyżej 3,5 t. poruszającym się po drogach włączonych do viaTOLL.

Każdorazowo, gdy taki pojazd będzie mijał bramownicę, zostanie naliczona opłata za przejazd określonym odcinkiem drogi włączonej do systemu.

ViaTOLL będzie obowiązkowy dla pojazdów powyżej 3,5 t. Zastąpi system winietowy, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2011 r.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~Bono 2011-06-23

ogólna wartość miesięcznego jeżdżenia pewnie wzrośnie jednak trzeba również pomyśleć o tych którzy do tej pory kupowali winiety i byli na tym stratni ponieważ przejechali max 200 km a winieta na cały miesiąc.

~użytkownik 2011-06-15

czy ktoś liczył ile to wszystko będzie kosztować przeciętnego użytkownika ciężarówki ?? chyba nikt, każdy myśli że będzie łatwo, bez zatrzymywania się i pięknie, otóż prawda jest okrutna, koszt z porównaniu z dotychczasową winietą będzie 10 do 20 razy większy. Tak kochani, ceny artykułów poszybują w górę nawet się nie obejrzymy. Powodzenia, zwolennicy nie zatrzymywania się !!

~dj 2011-05-08

aż mi wstyd że maczałem w tym palce

~gralec 2011-04-14

bramki mają być na zjazdach z autostrady wiec nie będzie tak źle z płaceniem i stawaniem co chwile!!

~Tomek 2011-04-05

A co jesli jedzie transport specjalny, np. z rotorami do wiatrakow?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.