mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pierwsze prace na S-7 Pasłęk- Miłomłyn

Pierwsze prace na S-7 Pasłęk- Miłomłyn

Rozpoczęły się prace budowlane na odcinku S-7 Pasłęk- Miłomłyn. Obecnie trwa odhumusowanie, przygotowywanie dróg dojazdowych na potrzeby budowy, usuwanie karp po wycietych drzewach. Saperzy kończą sprawdzanie terenu. Termin zakończenia realizacji inwestycji to połowa lipca 2012 r., jednak wykonawca deklaruje oddać drogę do ruchu przed końcem maja 2012 r. 

Pierwsze prace na S-7 Pasłęk- Miłomłyn
Kontrakt obejmuje wykonanie 36,5 km dwujezdniowej drogi ekspresowej o przekroju poprzecznym 2x2. W ramach zadania zostaną wybudowane drogi gospodarcze i serwisowe, trzy węzły (Pasłęk Południe, Marzewo, Małdyty), obiekty umożliwiające przejazd pod drogą S-7 oraz przygotowanie terenu pod 2 pary MOP-ów (Miejsc Obsługi Podróżnych).

Umowę na budowę drogi ekspresowej S-7 Pasłęk-Miłomłyn podpisano 1 lutego 2010 r.  Wykonawcą zadania o wartości ponad miliarda zł jest konsorcjum firm: STRABAG Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie i HERMANN KIRCHNER Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi.

Projektowana trasa drogi ekspresowej S-7 przebiega w korytarzu istniejącej drogi krajowej nr 7 lub w niedalekiej od niej odległości. Zadanie przewidziane jest do finansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~no tak, a jak nic nie pisze na temat miejsca prac 2010-04-21

to domyslnie jest to Wawa. Tak na serio, to mapka pokazuje odcinek, ktory jest budowany. Oczywiscie, ze moge sobie poszukac w necie wszystkich 3 miejscowosci i domyslac sie gdzie trwaja prace, ale do odsylania do googli mozna sprowadzic odpowiedz na kazde pytanie...

~Adamo 2010-04-20

Sprawa prosta, Pasłęk leży w woj. Warmińsko-Mazurskim pomiędzy Miłomłynem a Elblągiem. Skoro tu piszesz tzn że masz dostęp do internetu a więc najlepszym Twoim przyjacielem będą google.

~moze jakas mapka? nie kazdy wie gdzie lezy Paslek 2010-04-20

nie mowiac o reszcie wymienionych miejscowosci...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.