mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pierwsze prace na Średnicówce

Pierwsze prace na Średnicówce

Łagodna zima sprzyja drogowcom z firmy Skanska, którzy budują w Toruniu Trasę Średnicową Północną. Obecnie na terenie pod budowę drogi trwa wycinka drzew i rozbiórka budynków.

Pierwsze prace na Średnicówce
- Umowę na budowę Trasy Średnicowej Północnej Miejski Zarząd Dróg podpisał z wyłonioną w przetargu firmą Skanska 11 stycznia 2013 r. 17 stycznia drogowcy formalnie przejęli od MZD plac budowy i ruszyli do dzieła. Najpierw zabrali się za prace, które można realizować zimą, czyli wycinkę drzew i rozbiórkę budynków. Obecnie wyburzany jest dom na skrzyżowaniu Szosy Chełmińskiej i ul. Grunwaldzkiej, w którym kiedyś mieściła się apteka. Równolegle trwają prace nad przygotowaniem organizacji ruchu, która zostanie wprowadzona na czas wykonywania robót kanalizacyjnych, ziemnych i drogowych. Na ten etap trzeba będzie jednak poczekać, aż ustabilizuje się dodatnia temperatura. Drogowcom zależy na czasie. Mają go co prawda sporo, bo termin zakończenia robót minie 20 marca 2014 r., ale planują zakończenie prac wcześniej, do końca tego roku. Na początek roku 2014 pozostaną do wykonania roboty wykończeniowe - informuje MZD w Toruniu.

Przypomnijmy. Planowana Trasa Średnicowa Północna - element głównego szkieletowego układu drogowego miasta - przebiega od Szosy Bydgoskiej, przez skrzyżowanie z ul. Okrężną, Szosą Chełmińska do ul. Grudziądzkiej i dalej przez skrzyżowanie z ul. Chrobrego, ul. Wschodnią i ul. Olsztyńską do Szosy Lubickiej. Obecnie budowany odcinek, wzdłuż ulicy Wybickiego, między ulicami Grudziądzką i Szosą Chełmińską, to pierwszy etap całej, tak potrzebnej Toruniowi inwestycji. Powstanie tam droga z dwoma jezdniami po dwa pasy ruchu, z poszerzeniami w obrębie skrzyżowań. Zostaną też zbudowane chodniki i ścieżki rowerowe (po stronie południowej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Legionów) oraz skrzyżowania trasy z ul. Grudziądzką, Szosą Chełmińską i Legionów. Drogowcy wykonają też kanalizację deszczową i sanitarną oraz oświetlenie drogowe. Od strony cmentarza przy ul. Wybickiego została zaprojektowana droga serwisowa, która ułatwi dojazd i organizację ceremonii pogrzebowych.

Budowa Trasy Średnicowej Północnej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. W myśl podpisanej 16 listopada 2010 r. umowy, wyniesie ono 50% kosztów projektu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando