mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pierwsze prace pod ekspresówkę na Okęcie

Pierwsze prace pod ekspresówkę na Okęcie

Ruszają pierwsze prace przy budowie drogi ekspresowej S-2 na odcinku od węzła Lotnisko do węzła Puławska w Warszawie. Trasa będzie przedłużeniem autostrady A2 przez stolicę. 7,5 km trasa ekspresowa na Okęcie ma być gotowa przed Euro 2012.

Pierwsze prace pod ekspresówkę na Okęcie
W ramach inwestycji powstaną dwa odcinki drogi ekspresowej, które utworzą literę „L". Będzie to pięciokilometrowy fragment Trasy N-S od ul. Marynarskiej w stronę portu lotniczego Okęcie oraz dwukilometrowy odcinek południowej obwodnicy Warszawy od lotniska do Puławskiej.

Kontrakt zawarty z konsorcjum: TEERAG-ASDAG POLSKA Sp. z o.o./ TEERAG-ASDAG Aktiengesellschaft, Wiedeń / Intop Tarnobrzeg Sp. z o.o., o wartości umownej 1.123 mln zł zostanie wykonany w ciągu 22 miesięcy od rozpoczęcia robót (nie wliczając 3 miesięcznych okresów zimowych), czyli do kwietnia 2012r.

W ramach przedsięwzięcia powstaną dwie jezdnie po trzy pasy ruchu dla:
  • drogi ekspresowej S-79 (Trasa NS) od węzła „Marynarska”  do węzła „Lotnisko”.
  • drogi ekspresowej S-2 (Trasa POW) od węzła „Lotnisko” do węzła „Puławska”.
Budowa drogi umożliwi alternatywne, w stosunku do ul. Rzymowskiego i Marynarskiej, powiązanie południowych dzielnic Warszawy (Ochota, Ursynów, Piaseczno, Wawer) oraz ułatwi dojazd do Międzynarodowego Portu Lotniczego Okęcie im. Fryderyka Chopina. W celu powiązania planowanej trasy z układem lokalnym zaprojektowano 4 węzły drogowe (węzeł Puławska, węzeł Lotnisko, węzeł MPL Okęcie, węzeł Marynarska).

W tym roku realizowane będą prace przygotowawcze (prace geodezyjne, roboty rozbiórkowe, wycinka drzew i krzewów, usunięcie humusu, przebudowa kolizji wodociągowych, energetycznych, teletechnicznych i ciepłowniczych) oraz roboty zasadnicze (roboty drogowe - wykopy i nasypy, stabilizacja gruntu, budowa przepustów, roboty mostowe - fundamentowanie obiektów).
 

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Saleen S281 – piękny ten Mustang

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~JJ 2009-09-18

brak argumentów to lepiej nie dyskutować...może racja....mój przekaz jest prosty - wszędzie (prawie wszędzie) robi się dużo szybciej i tyle

~maras49 2009-09-18

po co z takim JJ dyskutować. To tak jakby informatyk naprawiał kabel w ziemi, i mówił phi to tylko 1 kabel...Niektórzy są rozbrajająco żałośni.

~kibic 2009-09-17

od puławskiej do okęcia ok ale jak dojechać od janek (kraków katowice) ?? gdzie odcinek al. krakowska okęcie ?? chyba to on jest najpotrzebniejszy, teraz to będzie horror w piasecznie i magdalence

~JJ 2009-09-17

Tak was zachwyca te PRAWIE 3 LATA? - żal.pl a ty umiesz czytać ze zrozumieniem- oddanie:"do kwietnia 2012r. " - to 2lata i 7mieś - to są 22 miesiące?(mam gdzieś miesiące zimowe - chińczycy zrobiliby to u siebie w pół roku pewnie) MIASTO? tak się składa że mieszkam w Raszynie czyli w okolicy budowanej trasy i zapewniam was że ten teren bardziej przypomina wieś niż miasto: od marynarskiej wzdłuż torów luz, na paluchu też, w dawidach same pola...nawet żadnego lasu nie muszą wycinać...wielkie miasto...wyburzyć kilka domków jednorodzinnych...a na koniec - troche kultury phi! nie zgadzasz sie to sie niezgadzaj ale nie wyzywaj - sam jeseś pajacem...jak długość nie ma związku z czasem...?może nie decydujący ale związek zawsze jest!

aaa 2009-09-17

7,5km przez miasto to jak prawie 100km poza miastem. W Polsce, gdzie jest bałagan w instalacjach podziemnych to niezłe wyzwanie. A jak się jeszcze trafi na infrastrukturę PKP/PLK to już horror. Ale to i tak dobrze. Wyobraźcie sobie, że będzie można dojechać do Okęcia praktycznie nie wjeżdżając do miasta! Przy okazji powstaną dwa największe w Europie place postojowe. Pierwszy to Marki za sprawą braku obwodnicy łączącej dwa odcinki S8, a drugi to ulica Puławska za sprawą kończącej się S2. Wszyscy będą stali..... To bardzo dobrze, że mamy S8 i będzie S2. Ale teraz w trybie super pilnym należy zrobić całą S8, szczególnie obwodnicę marek i tam kierować tranzyt, żeby ratować Puławską którą podłączenie S2 zablokuje! Nie mówię o budowie dalszego odcinka S2 bo to odległy temat.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.