Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pierwsze prace przy budowie obwodnicy Rybnika jeszcze w maju

Pierwsze prace przy budowie obwodnicy Rybnika jeszcze w maju

Podpisano umowę na budowę Obwodnicy Północnej Miasta Rybnika na odcinku od ul. Budowlanych do ronda na skrzyżowaniu ul. Rudzkiej i Podmiejskiej. Pierwsze prace ruszą najpóźniej za dwa tygodnie. Inwestycja warta prawie 12,7 mln zł uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej. Obwodnica północna powinna zostać ukończona do końca października przyszłego roku.

Pierwsze prace przy budowie obwodnicy Rybnika jeszcze w maju
Wykonawcę zadania, czyli konsorcjum firm w składzie Mostostal Warszawa S.A. i Jordan S.A. z siedzibą w Krakowie, wyłoniono w drodze przetargu nieograniczonego, do którego złożonych zostało 11 ofert. Umowa z wykonawcą, opiewająca na kwotę prawie 12,7 mln zł podpisana została 4 maja.

Przekazanie placu budowy nastąpi w dwóch etapach: pierwszy obszar, od ul. Budowlanych do ul. Borowej, zostanie przekazany do 14 dni od momentu podpisania umowy, drugi – w terminie do 30 września.

Na realizację przedsięwzięcia miasto uzyskało dofinansowanie w wysokości 67% wartości zadania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Będą jednak czynione starania w kierunku zwiększenia kwoty dofinansowania do poziomu maksymalnego, czyli 85% wartości inwestycji.
 
W ramach inwestycji planuje się:  
  • budowę 2,1 km drogi jednojezdniowej o szerokości 7,0 m oraz dwóch rond małych o średnicy 40 (skrzyżowanie z ulicą Budowlanych) i 37 metrów (skrzyżowanie z ulicą Storczyków)
  • budowę oraz przebudowę skrzyżowań z istniejącymi drogami, chodników, ciągów pieszo-rowerowych oraz utwardzenie poboczy 
  • budowę odwodnienia drogi, oświetlenia ulicznego i przebudowę sieci wysokiego napięcia krzyżującej się z zaprojektowaną drogą.
Inwestycja wpisuje się w priorytetowe przedsięwzięcia związane z poprawą układu komunikacyjnego miasta i pozwoli na przekierowanie ruchu tranzytowego odbywającego się obecnie drogą krajową nr 78 przez ścisłe centrum miasta w stronę południowej granicy Polski i w kierunku przeciwnym (Gliwice, węzeł autostrady A4)  na nowy odcinek obwodnicy, który znajdować się będzie praktycznie poza centrum.  
 

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ken Block pokazał nową maszynę - Hoonicorn V2
Ken Block pokazał nową maszynę - Hoonicorn V2
Ten egzemplarz Forda Mustanga powstał w 1965, ale drugie życie rozpoczął prawie pół wieku później. Ken Block przy współpracy ekipy Hoonigan stworzył z niego maszynę do ekstremalnego driftowania. Poznajcie ulepszoną wersję samochodu Hoonicorn V2.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj