mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pierwsze prace przy obiektach mostowych obwodnicy Poznania

Pierwsze prace przy obiektach mostowych obwodnicy Poznania

Ostatni 5 kilometrowy odcinek zachodniej obwodnicy Poznania pomiędzy Rokietnicą  a Swadzimiem ma w przyszłoroczne wakacje połączyć oddane do ruchu ( w czerwcu i październiku ubiegłego roku) 2 odcinki  tej drogi.

Pierwsze prace przy obiektach mostowych obwodnicy Poznania
Budowę realizuje firma SKANSKA S.A.,  która do tego czasu ma wybudować m.in. dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę wraz z pasami awaryjnymi (od węzła Rokietnica do węzła Tarnowo Podgórne), węzeł Poznań Kiekrz na przecięciu drogi wojewódzkiej nr 184 w miejscowości Kobylniki z drogą ekspresową S11, trzy obiekty inżynierskie, sieć dróg współistniejących (drogi dojazdowe, poprzeczne), urządzenia odwadniające i odprowadzające wody deszczowe, oświetlenie drogowe, zabezpieczenia akustyczne, urządzenia bezpieczeństwa i organizacji ruchu.

- Obecnie prowadzone są prace na całym odcinku. Według stanu na 9 sierpnia zaawansowanie rzeczowe na budowie wynosi 21 %. W przyszłym miesiącu wykonawca planuje: kontynuację robót ziemnych (wykop/nasyp) na ciągu głównym obwodnicy,  łącznicach węzła, drogach dojazdowych, profilowanie podłoża pod warstwy konstrukcyjne, wymianę gruntów,  a także prace przy obiektach mostowych. Rozpocznie się też układanie warstwy stabilizacji cementowej, kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, podbudowy bitumicznej oraz warstwy wiążącej na  określonych odcinkach - informuje w raporcie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli i Niska

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli...

Polskie drogi 2015-10-01

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj. mazowieckim

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj....

Polskie drogi 2015-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić
Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić
Powoli zbliża się okres wyjazdów na narty. Warto pamiętać, że w wielu krajach konieczne są winiety, uprawniające do jazdy po autostradach: w Czechach, Austrii, Szwajcarii, Czechach, na Słowacji. Podpowiadamy, gdzie kupować najtaniej winiety.