mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pierwsze prace przy obwodnicy Szczuczyna

Pierwsze prace przy obwodnicy Szczuczyna

Rozkręca się budowa 8-kilometrowej obwodnicy Szczuczyna w województwie podlaskim. Wykopy, wymiany gruntów, wiercenia pali oraz roboty branżowe (energetyka, wodociągi) – to prowadzone obecnie prace. Całkowita wartość projektu to 151 mln zł.

Pierwsze prace przy obwodnicy Szczuczyna
Początek projektowanej obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S61 zlokalizowany jest przed miejscowością Szczuczyn. Przyszła droga ekspresowa omija miejscowość Szczuczyn po stronie zachodniej. Koniec projektowanej trasy przewidziano za miejscowością Szczuczyn na włączeniu w istniejącą drogę krajową Nr 61. Obwodnica przebiega w geograficznym układzie północ-południe przez teren województwa podlaskiego (powiat Grajewo).

Budowa nowej drogi ekspresowej S61 wiąże się z koniecznością dostosowania jej do istniejącego układu komunikacyjnego - drogi bezpośrednio krzyżujące się z obwodnicą zostaną odpowiednio przebudowane z uwzględnieniem odległości pomiędzy skrzyżowaniami właściwych dla drogi klasy GP. Z tego względu przewidziano budowę dróg dojazdowych umożliwiających obsługę terenów przyległych do obwodnicy.

W celu bezkolizyjnego przeprowadzenia ruchu pojazdów nad drogami, ciekami wodnymi i przejściami dla zwierząt zaprojektowano obiekty inżynierskie, dla których wybrano optymalne rozwiązania techniczne. Wybudowane zostaną też odpowiednie urządzenia ochrony środowiska.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

~swojak 2013-04-04

150 baniek za 8 km jednopasmowej drogi na ktorej i tak bedzie dochodzic czołowych zderzeń. Gratulacje. p.s. Jak to poprawi bezpieczeństwo?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.