mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pierwsze przejście dla zwierząt w świętokrzyskim

Pierwsze przejście dla zwierząt w świętokrzyskim

Pierwsze w regionie świętokrzyskim „tunelowe" przejście dla zwierząt dużych i średnich powstanie w ramach budowy kieleckiej obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S7. Rozpoczął się montaż oryginalnej konstrukcji obiektu.

Pierwsze przejście dla zwierząt w świętokrzyskim
Przejścia dla zwierząt to  obecnie obowiązkowy element projektowanych i oddawanych  do użytku nowych dróg. Także ze względów bezpieczeństwa.  Szczególnie niebezpieczne są zderzenia z dużymi zwierzętami, takimi jak łosie, dziki.  W ubiegłym roku  najechanie na zwierzę było przyczyną  162 wypadków na drogach w kraju. 205 osób odniosło obrażenia. Trzy  osoby zginęły.

Konstrukcję przejścia dla zwierząt usytuowanego między Jaworznią a Chęcinami będą tworzyć dwa blaszane  tunele  nad dwiema jezdniami drogi ekspresowej S7. Każdy z nich będzie miał długość 93 metrów. Posadzona zostanie roślinność dobrana do okolicznych gatunków. Samo przejście dla zwierząt będzie miało około 50 metrów szerokości, co zapewni zwierzętom swobodną migrację.
Dodatkowo zabezpieczone będzie ekranami akustycznymi i chroniącymi przed światłami samochodów.

W ramach budowy kieleckiej obwodnicy powstanie siedem  przejść dla zwierząt dużych i średnich, w tym trzy przejścia nad drogą. Dwa z nich to typowe „zielone mosty" o konstrukcji wiaduktów, podobne przejścia wybudowanego w ramach inwestycji Skarżysko - Występa nad drogą S7. Konstrukcje tych obiektów są już gotowe. Przejścia pod drogą budowane są m.in. przy mostach. Ponadto zaplanowano pod drogą 14 przejść dla zwierząt małych.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~obser1" 2012-03-30

DLA SS> BARDZO ŁADNIE PISZESZ ALE CO TOBIE GRA TO JEST WIELKIE ZAPYTANIE???? PRZED ZA AKCEPTOWANIEM TO LEPIEJ BYŚ PRZECZYTAŁ SWÓJ TEKST NO CHYBA ŻE WCZEŚNIEJ WYPIŁEŚ COŚ ? LUB JESTEŚ Z KRĘGU PANA POSŁA NIESIOŁOWSKIEGO POZDRAWIAM

~ptasznik 2012-03-03

@zielona droga: Rzeczywiście, dzięki tym przejściom dla zwierząt wszelkie "bliskie spotania" z bażantami i innymi ptakami nie będą nam już grozić....

~ss 2012-03-01

drogi sa wszystkie na wojne nei ma co smiac chocby ladowiska kiedys czy mosty na czolgi w ogole siec kolo koszar wzdluz granicy czy ogolnei wkraju to b wazne jest a zwierzeta no trza uwazac ale lepiej nei zaliczac tfu

~zielona droga 2012-03-01

Fajnie fajnie z tymi przejściami dla zwierzaków. Sam padłem ofiarą super bliskich spotkań, a to z bażantem, a to lisem, a to dzikiem. Do zaliczenia mam jescze jeleniowate.... Oby nie!. Tylko niech mi ktoś wyjaśni rozbierzności w konstrukcjach TYCH przejść nad S7.Te dwa betonowe to chyba dla stada słoni !!! lub batalionu czołgów na raz. Skoro "blaszanka" wystarczy w jednym miejscu, to po co podrażać kontrakt betonowymi mastodontami !!! Na wypadek "W"? Czyżby wojskowi strtaedzy żyli dalej w latach Układu Warszawskiego?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.