mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pierwsze rondo w Polsce

Pierwsze rondo w Polsce

Wczoraj, 21 września prezydent Krakowa Jacek Majchrowski otworzył przebudowane skrzyżowanie ulic Kocmyrzowskiej - Gen. Andersa - Bieńczyckiej. "Oddajemy najważniejsze zmodernizowane Rondo Kocmyrzowskie, łączące Nową Hutę ze Starym Miastem. To najbardziej nowoczesne rondo w Polsce"- powiedział prezydent.

Po modernizacji Rondo Kocmyrzowskie stało się pierwszym w Polsce rondem turbinowym- czteropasmowym. Zostało ono przebudowane z kształtu owalnego na skrzyżowanie z "wyspą centralną" z sygnalizacją świetlną. Użytkownicy drogi przed wjazdem na rondo turbinowe informowani są za pomocą znaków drogowych oraz oznakowania na jezdni o wyborze właściwego pasa ruchu. Rondo turbinowe posiada dwie ważne zalety- dużą przepustowość oraz większe bezpieczeństwo.

Oprócz tego na skrzyżowaniu ulic Kocmyrzowskiej- Gen. Andersa - Bieńczyckiej został zmodernizowany układ torowy, zostały wyremontowane chodniki oraz utworzone zostały ścieżki rowerowe. Również na przystankach MPK pojawiły się nowe ławki oraz kosze na śmieci.

Przebudowa skrzyżowania ulic Kocmyrzowskiej- Gen. Andersa -Bieńczyckiej rozpoczęła się we wrześniu 2004 roku. Generalnym wykonawcą prac został "Budostal -5" S.A. Wartość prac to prawie 9,8 mln zł.

Tematy w artykule: malopolskie Kraków

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.