mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pierwsze turborondo na Podkarpaciu

Pierwsze turborondo na Podkarpaciu

Zakończyły się prace przy przebudowie ulic: Kwiatkowskiego i Bojanowskiej w Stalowej Woli. W ramach inwestycji na Podkarpaciu powstało pierwsze rondo turbinowe. Wartość prac wyniosła ponad 8,2 mln zł brutto. Wykonawcą była firma Skanska.

Pierwsze turborondo na Podkarpaciu
Prace remontowe objęły 300-metrowy fragment ulicy Bojanowskiej, od zajazdu Sezam do turboronda. Trasa po przebudowie ma dwie, rozdzielone pasem zieleni, dwupasowe jezdnie o szerokości 7 m każda. W ramach inwestycji 1,3-kilometrowy odcinek ulicy Kwiatkowskiego został poszerzony do 10 metrów. Na skrzyżowaniu remontowanych ulic powstało rondo turbinowe.

- To pierwsze tego typu rondo na Podkarpaciu i jednocześnie największe rondo w Stalowej Woli – mówi Mariusz Piotrowski, Kierownik Robót, Skanska. - Rondo ma maksymalną średnicę zewnętrzną 32,5 m oraz trzy wloty. Zostało zaprojektowane w taki sposób, aby potoki ruchu pasa zewnętrznego i wewnętrznego nie przecinały się.

Dzięki tej inwestycji przemysłowe tereny Huty Stalowa Wola zyskają lepsze połączenie z układem komunikacyjnym miasta.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~MtM 2010-07-22

Barany ze Skanskej- to nie jest rondo turbinowe tylko skanalizowane, rondo turbinowe to...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.