mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pierwsze wypłaty dla poszkodowanych przedsiębiorców

Pierwsze wypłaty dla poszkodowanych przedsiębiorców

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła wypłaty należności dla poszkodowanych podwykonawców. Do GDDKIA do 17 września 2012 roku wpłynęło 549 wniosków na łączną kwotę ponad 232 mln  zł. Wszystkie pieniądze na wypłaty dla poszkodowanych przedsiębiorców zostaną uregulowane ze środków Krajowego Funduszu Drogowego. GDDKiA będzie dochodziła zwrotu wszystkich środków od wykonawców.

Pierwsze wypłaty dla poszkodowanych przedsiębiorców

Sześciu pierwszych przedsiębiorców poszkodowanych przez wykonawców otrzymało dziś potwierdzenie spełnienia warunków określonych w Ustawie z dnia 28 czerwca 2012 r. o spłacie niektórych niezaspokojonych należności. W ślad za tym GDDKiA przekazała do Krajowego Funduszu Drogowego dyspozycje realizacji przelewów uznanych zaliczek. Pieniądze na kontach pokrzywdzonych  przedsiębiorców powinny znaleźć się w ciągu najbliższego tygodnia.

Przedsiębiorcy, którzy jako pierwsi otrzymają zaliczki, złożyli wnioski do oddziału GDDKiA w Krakowie. W związku ze spełnieniem przez nich wszystkich warunków określonych w ustawie, zostały uznane zaliczki  w wysokości do 50% zweryfikowanej kwoty. Łącznie wszystkim sześciu przedsiębiorcom zostanie wypłacona  zaliczka w wysokości  prawie 285 tys. zł.

To pierwsze polecenia wypłaty zaliczek dla przedsiębiorców, którzy złożyli lub wciąż składają do oddziałów GDDKIA wnioski o spłatę zobowiązań, jakie wobec nich mają wykonawcy. Tylko do oddziału GDDKiA w Krakowie do dzisiaj wpłynęło 61 wniosków od poszkodowanych przedsiębiorców, natomiast do całej GDDKIA do 17 września 2012 roku wpłynęło 549 wniosków na łączną kwotę ponad 232 mln  zł.

Tematy w artykule: GDDKiA wykonawca

Podobne wiadomości:

GDDKiA prowadzi procesy sądowe na ponad 6 mln

GDDKiA prowadzi procesy sądowe na ponad 6 mln

Polskie drogi 2016-01-19

Znamy jeszcze jedną przyczynę korków

Znamy jeszcze jedną przyczynę korków

Polskie drogi 2015-08-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy
Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy
Aktualna generacja Fiata Pandy jest produkowana od 2012 roku. Od tamtego czasu jest nie tylko niekwestionowanym liderem sprzedaży we Włoszech, a przy okazji najlepiej sprzedającym się samochodem w swoim segmencie od 2016 roku.