mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pierwszy fragment obwodnicy Kęt już oddany

Pierwszy fragment obwodnicy Kęt już oddany

Kierowcy przejechali 5 stycznia przez pierwszy fragment obwodnicy Kęt, którą buduje Skanska. Oddany do użytku odcinek to prawie 900 m jezdni od ul. Kościuszki do ul. Żwirki i Wigury. Na włączeniu obwodnicy do DK 52 powstało też rondo, przez które kierowcy jeżdżą już od listopada. Wartość budowy całego I etapu obwodnicy zachodniej, która powstaje na zlecenie Gminy Kęty, wynosi ponad 13,3 mln zł. Termin zakończenia inwestycji został wyznaczony na koniec listopada 2012 roku.

Pierwszy fragment obwodnicy Kęt już oddany
W sumie I etap obwodnicy zachodniej Kęt to około 2-kilometrowy odcinek jezdni o szerokości 7 m wraz z zatokami autobusowymi, chodnikami, ścieżkami rowerowymi i oświetleniem. Oddany aktualnie do użytku fragment trasy to 884 m jezdni od ronda na wysokości Grupy Kęty do ul. Żwirki i Wigury.

- W tym roku ukończymy też dalszy odcinek obwodnicy, czyli fragment od ul. Żwirki i Wigury do ul. Spacerowej – mówi Sebastian Zub, Menedżer Projektu, Skanska.

Inwestycja obejmie również m.in. budowę i przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych, ekranów akustycznych, nasadzenie zieleni oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Rondo połączyło obwodnicę z DK 52

Od listopada kierowcy w Kętach jeżdżą też przez nowe rondo, które w ciągu ul. Kościuszki także wybudowała Skanska. Połączyło ono obwodnicę miasta z DK 52 na wysokości Grupy Kęty.

- Budowa ronda była konieczna, żeby włączyć obwodnicę do ruchu – mówi Sebastian Zub. - Przy okazji realizacji ronda rozbudowaliśmy też prawie 400 m drogi krajowej, przebudowaliśmy chodniki, ogrodzenia, zjazdy do posesji i zjazdy publiczne oraz sieci: wodociągową, kanalizacyjną, gazową i teletechniczną.

W ramach zleconych robót Skanska wybudowała również ścieżki rowerowe, zatokę autobusową oraz ekrany akustyczne, chroniące mieszkańców przed nadmiernym hałasem. Budowa ronda kosztowała 2,2 mln zł.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech