mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pierwszy kamień milowy A1 Czerniewice - Kowal

Pierwszy kamień milowy A1 Czerniewice - Kowal

Pierwszy kamień milowy A1 na odcinku Czerniewice-Kowal na ukończeniu. Prace na wiadukcie w Otłoczynie wraz ze wszystkimi dojazdami dobiegają końca. Wybudowanie tego obiektu pozwoli osiągnąć pierwszy kamień milowy autostrady i zlikwidować dotychczasowe utrudniania na drodze krajowej nr 1.

Pierwszy kamień milowy A1 Czerniewice - Kowal
W minionym tygodniu na budowanej autostradzie z Czerniewic do Kowala pracowało ponad 100 firm a dziennie prawie 1100 osób. Kwota podpisanych umów z podwykonawcami, usługodawcami i dostawcami wynosi prawie pół miliarda złotych.

Jak informuje w raporcie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wykonawca prowadził prace na trasie głównej i roboty branżowe związane z wykonywaniem robót ziemnych, wzmacnianiem warstw nasypów a także wykonywaniem rowów odwadniających. Prowadzono także dalsze roboty na obiektach mostowych w zakresie: szalowania, zbrojenia, deskowania, zabezpieczania powłokami malarskimi, układania krawężników na dojazdach i montaż osłon przeciwolśnieniowych. Naprawiano drogi technologiczne, umacniano zbiorniki retencyjne i filtracyjne a także kontynuowano prace energetyczne, teletechniczne i wodociągowe. Prowadzono dalsze prace geodezyjne i inspekcje nadzoru przyrodniczego. Wiele robót realizowano na przyszłych Stacjach Poboru Opłat i Miejscach Obsługi Podróżnych ( m.in.: SPO Pikutkowo, SPO Brzezie, MOP Ludwinowo, MOP Otłoczyn, MOP Kałęczyn ). W okresie 19-25 lipca na budowanej autostradzie A1 z Czerniewic do Kowala wykonawca ułożył ponad  34 300 m2 podbudowy bitumicznej i ponad 55 600 m2 warstwy wiążącej.

W przyszłym tygodniu wykonawca planuje dalsze roboty ziemne, uzupełnianie warstw nasypów, wykonywanie warstwy podbudowy bitumicznej i warstwy wiążącej, prace energetyczne, teletechniczne i wodociągowe a także prace przy obiektach inżynierskich i kubaturowych.
Tematy w artykule: kujawsko-pomorskie

Podobne wiadomości:

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Kolejny remont na krajowej 25

Kolejny remont na krajowej 25

Polskie drogi 2015-10-02

Komentuj:

~marekoll 2013-07-29

Brawo Panowie!!! Jeżdżę często z Łodzi do Torunia i z powrotem i czekam na ten odcinek jak na zbawienie. Tak, że cieszę się ogromnie, że tak idzie budowa ku końcowi... Wielki szacun za tak olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne... Ten odcinek razem z już otwartym do Strykowa, plus jeszcze obwodnica Łodzi - i już będzie pięknie !!!! Pozdrawiam !!! PS. Nie przejmujcie się wiecznie niezadowolonymi malkontentami... My - Polacy tak mamy....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.