mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pierwszy krok w budowie DTŚ?Wschód

Pierwszy krok w budowie DTŚ?Wschód

Podpisano umowę na zarządzanie projektem dotyczącym połączenia DTŚ w Katowicach z Obrzeżną Zachodnią w Mysłowicach. Umowa to pierwszy krok na stworzeniu kompleksowego połączenia drogowego w Aglomeracji Górnośląskiej.

Pierwszy krok w budowie DTŚ?Wschód
„Rozpoczęliśmy przygotowania do dokończenia budowy „kręgosłupa” łączącego Gliwice z Dąbową Górniczą. Trwa jeszcze budowa Drogowej Trasy Średnicowej Katowice – Gliwice, ale już musimy rozpocząć skomplikowaną procedurę, która pozwoli na połączenie centrum aglomeracji z jej wschodnią części. Ważne jest, aby mieszkańcy Gliwic i Dąbrowy Górniczej mogli swobodnie przemieszczać się do pracy czy szkół po aglomeracji” – powiedział marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Śmigielski.

Przedmiotem umowy jest przeprowadzenie prac przygotowawczych, umożliwiających rozpoczęcie realizacji robót budowlanych w Katowicach i Mysłowicach na odcinku od węzła „Lwowska” przez węzeł „Janów” do węzła „Jasińskiego” o długości ok. 2 km. Zadaniem wykonawcy będzie m.in. uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej oraz przygotowanie pełnej dokumentacji do przeprowadzenia procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych oraz wykonawcy do sprawowania nadzoru inwestorskiego – tzn. inżyniera kontraktu.

Dla zarządzania projektem przeprowadzono postępowanie przetargowe. Wybrano ofertę firmy GRONTMIJ Polska Sp. z o.o. z Poznania. Wartość dziś podpisanej umowy to ponad 730 tys. zł. Wykonawca ma 30 miesięcy.

Historia projektu sięga 2004 roku. Miasta Katowice, Mysłowice, Sosnowiec, Będzin, Dąbrowa Górnicza wspólnie z Województwem Śląskim podjęły inicjatywę wspólnego przygotowania i realizacji drogi o charakterze regionalnym łączącej Katowice z Dąbrową Górniczą. Trasa miałaby przebiegającej przez Mysłowice, Sosnowiec oraz Będzin i być naturalną kontynuacją realizowanej obecnie Drogowej Trasy Średnicowej Katowice – Gliwice.

Pierwszym elementem tego przedsięwzięcia jest rozpoczęty dziś projekt „Stworzenie połączenia DTŚ z Dąbrową Górniczą – etap I połączenie DTŚ w Katowicach z Obrzeżną Zachodnią w Mysłowicach wraz z przebudową obiektów inżynierskich”. Szacunkowa całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 162 mln zł, szacunkowa wysokość dofinansowania ze środków RPO to 25 mln EURO.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.