Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pierwszy odcinek A2 gotowy przed Euro!

Pierwszy odcinek A2 gotowy przed Euro!

W dniu dzisiejszym, tj. 22 maja br., zbierze się komisja, która podejmie decyzję o udostępnieniu odcinka E autostrady A2 kierowcom. Dzień wcześniej Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie wybudowanego przez Budimex 7,1- kilometrowego odcinka autostrady A2.  

Pierwszy odcinek A2 gotowy przed Euro!
Umowa na projekt i budowę odcinka E autostrady A2, o wartości 348,8 mln złotych netto, została podpisana we wrześniu 2009 roku. Pozwolenie na budowę wydano 5 października 2010 roku. Kontraktowy termin zakończenia prac to 5 czerwca 2012 roku.

Na ponad 7- kilometrowym odcinku autostrady powstały dwa węzły autostradowe:

  • Pruszków - węzeł częściowo bezkolizyjny, położony na skrzyżowaniu autostrady A2 z drogą wojewódzką 718,
  • Konotopa - węzeł bezkolizyjny, na którym kończy się autostrada A2; docelowo rozdzieli się na dwie trasy ekspresowe wprowadzające ruch do Warszawy (obecnie jest gotowa droga ekspresowa S8 biegnąca w kierunku Bemowa i Żoliborza, drugą trasą, na którą będzie można zjechać z A2, będzie południowa obwodnica Warszawy biegnąca w kierunku Włoch i Ursynowa).

W ramach kontraktu Budimex wybudował także 7 wiaduktów drogowych, jeden most autostradowy i obwód utrzymania autostrady „Pruszków” wraz z infrastrukturą.

Inwestycja objęła także przebudowę 1,2 – kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 718, dwóch kilometrowych odcinków drogi wojewódzkiej nr 701, ok. 2,5 km dróg powiatowych oraz budowę nowych odcinków dróg gminnych i dojazdowych o łącznej długości ok. 11 km, systemu odwodnienia powierzchniowego i montaż ok. 15 km ekranów akustycznych. Przebudowana została także kolidująca z budową A2 oczyszczalnia ścieków w Pruszkowie. Przebudowa nie spowodowała przerw i zakłóceń w pracy oczyszczalni.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~obserwator 2012-05-23

~jumper, jeszcze kufajka, gumowce i worek kartofli i bedziesz już całkiem szczęśliwy? :D

~wacus 2012-05-23

Dlaczego w Polsce nie maluje sie lini na krawedziach drog? bo w EU droga sie sklada z asfaltu,znakow i 3 linii a u nas jak bylo za czasow rosji tak dalej zostalo. - przykre to, bo widac zacofanie przez taka bzdure a ze nikomu to tam nie przeszkadza to jest dopiero przerazajace!..

~jumper 2012-05-23

kolejne 7 km autostrady dopisane ! pozdrawiam wszystkich, którzy się z tego cieszą a nie psioczą, że A2 na Euro nie będzie gotowa ;-)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj