mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pierwszy odcinek A2 gotowy przed Euro!

Pierwszy odcinek A2 gotowy przed Euro!

W dniu dzisiejszym, tj. 22 maja br., zbierze się komisja, która podejmie decyzję o udostępnieniu odcinka E autostrady A2 kierowcom. Dzień wcześniej Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie wybudowanego przez Budimex 7,1- kilometrowego odcinka autostrady A2.  

Pierwszy odcinek A2 gotowy przed Euro!
Umowa na projekt i budowę odcinka E autostrady A2, o wartości 348,8 mln złotych netto, została podpisana we wrześniu 2009 roku. Pozwolenie na budowę wydano 5 października 2010 roku. Kontraktowy termin zakończenia prac to 5 czerwca 2012 roku.

Na ponad 7- kilometrowym odcinku autostrady powstały dwa węzły autostradowe:

  • Pruszków - węzeł częściowo bezkolizyjny, położony na skrzyżowaniu autostrady A2 z drogą wojewódzką 718,
  • Konotopa - węzeł bezkolizyjny, na którym kończy się autostrada A2; docelowo rozdzieli się na dwie trasy ekspresowe wprowadzające ruch do Warszawy (obecnie jest gotowa droga ekspresowa S8 biegnąca w kierunku Bemowa i Żoliborza, drugą trasą, na którą będzie można zjechać z A2, będzie południowa obwodnica Warszawy biegnąca w kierunku Włoch i Ursynowa).

W ramach kontraktu Budimex wybudował także 7 wiaduktów drogowych, jeden most autostradowy i obwód utrzymania autostrady „Pruszków” wraz z infrastrukturą.

Inwestycja objęła także przebudowę 1,2 – kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 718, dwóch kilometrowych odcinków drogi wojewódzkiej nr 701, ok. 2,5 km dróg powiatowych oraz budowę nowych odcinków dróg gminnych i dojazdowych o łącznej długości ok. 11 km, systemu odwodnienia powierzchniowego i montaż ok. 15 km ekranów akustycznych. Przebudowana została także kolidująca z budową A2 oczyszczalnia ścieków w Pruszkowie. Przebudowa nie spowodowała przerw i zakłóceń w pracy oczyszczalni.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~obserwator 2012-05-23

~jumper, jeszcze kufajka, gumowce i worek kartofli i bedziesz już całkiem szczęśliwy? :D

~wacus 2012-05-23

Dlaczego w Polsce nie maluje sie lini na krawedziach drog? bo w EU droga sie sklada z asfaltu,znakow i 3 linii a u nas jak bylo za czasow rosji tak dalej zostalo. - przykre to, bo widac zacofanie przez taka bzdure a ze nikomu to tam nie przeszkadza to jest dopiero przerazajace!..

~jumper 2012-05-23

kolejne 7 km autostrady dopisane ! pozdrawiam wszystkich, którzy się z tego cieszą a nie psioczą, że A2 na Euro nie będzie gotowa ;-)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross