mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pilskiego ringu ciąg dalszy

Pilskiego ringu ciąg dalszy

Dzięki pozyskanym 7,9 milionom złotych z unijnych funduszy - w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego - budowany będzie kolejny, 2,6 kilometrowy odcinek pilskiej obwodnicy śródmiejskiej, łączącej drogę numer 179 z krajową "jedenastką".

Inwestycja ta jest jednak trzy razy droższa i kosztować ma około 21,5 miliona zł. Miasto zabiega o pieniądze ponad 11 milionów zł z emisji obligacji komunalnych. Są też zapewnienia ze strony Zarządu Województwa, że brakująca kwota (około 2,5 miliona zł) na to zadanie wpłynie z oszczędności z przetargów.

Budowa północnego odcinka ringu rozpocznie się w przyszłym roku. Pobiegnie on w sąsiedztwie lotniska, ulicami Chopina i Nowowiejskiego. Ostatnim fragmentem realizacji ringu będzie budowa odcinka od alei Niepodległości do ulicy Głuchowskiej. Poprowadzony zostanie on nad doliną i rzeką Gwdy. Ten etap będzie kosztowny, bo wymaga budowy estakady i mostu. Nie sprecyzowane są jeszcze terminy budowy, ale w planach inwestycja ta ujęta jest w najbliższych kilku latach. Ujęty w planach budowy most na pilskim ringu będzie drugim na tej trasie. Pierwszy jest na południowym odcinku obwodnicy.

Pilski ring ma już 5,5 kilometra długości. Jest trasą omijającą południowym łukiem centrum miasta. Zaczyna się od skrzyżowania ulicy Kusocińskiego z Kossaka a kończy na przecięciu ulicy Mickiewicza z aleją Wojska Polskiego. Ostatnio przekazana została do użytku nowa droga w rejonie ulicy Bogusławskiego i Warsztatowej spinająca ów południowy fragment ringu. W kilku miejscach trasa ta wymaga udoskonalenia, miedzy innymi przebudowy węzła w rejonie dworca kolejowego. Ta inwestycja, za 5 milionów złotych wykonana zostanie w przyszłym roku.

Przeczytaj także:

Pogoda pomoże S11? (2006-11-17)

Dodatkowe pieniądze na obwodnice (2006-10-25)

S11 - pierwsza ekspresowa w Wielkopolsce (2006-08-23)


 


Podobne wiadomości:

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe - podpisano umowę

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe -...

Polskie drogi 2016-04-14

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~pilanin 2006-12-01

szkoda :( gdzie ja będę chodził teraz na spacery:( obwodnica będzie szła przez piękne działkowe tereny szkoda ale cóż cywilizacja:(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?