mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pilskiego ringu ciąg dalszy

Pilskiego ringu ciąg dalszy

Dzięki pozyskanym 7,9 milionom złotych z unijnych funduszy - w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego - budowany będzie kolejny, 2,6 kilometrowy odcinek pilskiej obwodnicy śródmiejskiej, łączącej drogę numer 179 z krajową "jedenastką".

Inwestycja ta jest jednak trzy razy droższa i kosztować ma około 21,5 miliona zł. Miasto zabiega o pieniądze ponad 11 milionów zł z emisji obligacji komunalnych. Są też zapewnienia ze strony Zarządu Województwa, że brakująca kwota (około 2,5 miliona zł) na to zadanie wpłynie z oszczędności z przetargów.

Budowa północnego odcinka ringu rozpocznie się w przyszłym roku. Pobiegnie on w sąsiedztwie lotniska, ulicami Chopina i Nowowiejskiego. Ostatnim fragmentem realizacji ringu będzie budowa odcinka od alei Niepodległości do ulicy Głuchowskiej. Poprowadzony zostanie on nad doliną i rzeką Gwdy. Ten etap będzie kosztowny, bo wymaga budowy estakady i mostu. Nie sprecyzowane są jeszcze terminy budowy, ale w planach inwestycja ta ujęta jest w najbliższych kilku latach. Ujęty w planach budowy most na pilskim ringu będzie drugim na tej trasie. Pierwszy jest na południowym odcinku obwodnicy.

Pilski ring ma już 5,5 kilometra długości. Jest trasą omijającą południowym łukiem centrum miasta. Zaczyna się od skrzyżowania ulicy Kusocińskiego z Kossaka a kończy na przecięciu ulicy Mickiewicza z aleją Wojska Polskiego. Ostatnio przekazana została do użytku nowa droga w rejonie ulicy Bogusławskiego i Warsztatowej spinająca ów południowy fragment ringu. W kilku miejscach trasa ta wymaga udoskonalenia, miedzy innymi przebudowy węzła w rejonie dworca kolejowego. Ta inwestycja, za 5 milionów złotych wykonana zostanie w przyszłym roku.

Przeczytaj także:

Pogoda pomoże S11? (2006-11-17)

Dodatkowe pieniądze na obwodnice (2006-10-25)

S11 - pierwsza ekspresowa w Wielkopolsce (2006-08-23)


 


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

~pilanin 2006-12-01

szkoda :( gdzie ja będę chodził teraz na spacery:( obwodnica będzie szła przez piękne działkowe tereny szkoda ale cóż cywilizacja:(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic