mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Piotrków: Koniec remontu Sulejowskiej

Piotrków: Koniec remontu Sulejowskiej

Pod koniec listopada bieżącego roku została oddana do użytku ulica Sulejowska w Piotrkowie Trybunalskim. Wyremontowana przez firmę Skanska ulica stanowi fragment drogi krajowej nr 12.

Piotrków: Koniec remontu Sulejowskiej
Ulica Sulejowska stanowiąca odcinek drogi krajowej nr 12 wchodzi w skład ważnego szlaku komunikacyjnego obsługującego ruch tranzytowy na trasie Kielce - Wrocław i Kielce - Poznań. Zmodernizowana droga łączy rondo Obwodnicy Piotrkowa Trybunalskiego i rondo Sulejowska.

W ramach kontraktu firma Skanska przebudowała około 1,6 km drogi wraz z chodnikami, ścieżkami rowerowymi, wykonała 6 zatok autobusowych oraz 18 zjazdów do posesji
i zakładów pracy. Prace budowlane obejmowały modernizację ulicy Sulejowskiej oraz ulic: Żurawiej, Witowskiej i Wodnej. W ramach robót drogowych wykonano prace rozbiórkowe, roboty ziemne, podbudowy, trzy warstwy nawierzchni bitumicznych oraz oznakowanie pionowe i poziome. W zakresie robót instalacyjnych przebudowano linie kablowe, telekomunikacyjne, podziemne linie wodociągowe, kanalizację sanitarną i deszczową, wewnętrzne linie zasilające oraz oświetlenie uliczne. Posadzono także drzewa i wykonano trawniki dywanowe.

Realizacja tego projektu powinna zmniejszyć liczbę wypadków o około 40 %, wpłynie także na usprawnienie komunikacji w mieście oraz obniżenie poziomu hałasu i emisji spalin.
Wartość kontraktu wynosiła ponad 13,7 mln zł, z czego 10,4 mln zł stanowiło dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Podobne wiadomości:

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~Kulawy Mieciu 2007-12-13

O rany dlaczego ta ulica jest tak wąska !!!! przecież tam maluchem ledwo można przejechać i jeszcze ta wysepka na środku ?!?!

~br 2007-12-09

Dlaczego ten remont trwał tak cholernie długo???

~mobilek 2007-12-07

o k....a nareszcie......!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.