mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Piotrków Kujawski z nową nawierzchnią

Piotrków Kujawski z nową nawierzchnią

Remontowana w Piotrkowie Kujawskim droga wojewódzka nr 266 ma ułatwić dojazd kierowcom do autostrady A1. W przygotowaniu są również inne inwestycje na tej drodze.

Piotrków Kujawski z nową nawierzchnią
W czasie wakacji wyremontowany zostanie kolejny odcinek ul. 1 Maja. Tym razem nową nawierzchnię wzmocnioną specjalną siatką otrzyma odcinek od Rynku w kierunku Sompolna. - Roboty będą prowadzone na odcinku około 320 metrów. Wyregulowane zostaną też wszystkie pokrywy i studzienki. Odnowione ma być także oznakowanie drogi. Te prace zakończą się najpóźniej do 30 września. To kontynuacja robót  z ubiegłych lat. Wówczas wyremontowano Rynek oraz wyjazd w kierunku Radziejowa. Obecnie trwa procedura zmierzająca do wyłonienia wykonawcy – wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

W ostatnim czasie znaczenie trasy wzrosło ze względu na to, że poprzez węzeł Odolion łączy się z autostradą A1. W związku z tym realizowany jest szereg działań poprawiających bezpieczeństwo, płynność ruchu oraz komfort jazdy. Budowane są ronda, remontowane są odcinki przebiegające przez tereny zurbanizowane oraz instalowane są urządzenia ułatwiające zarządzanie drogą. Na skrzyżowaniu z DW nr 250 w Służewie w wakacje uruchomiona zostanie tablica zmiennej treści informująca, czy można kontynuować podróż w kierunku DK nr 15. W Piotrkowie Kujawskim uruchomiono także kamery oraz stację meteorologiczna.

Na drodze wojewódzkiej nr 266 wykonywane jest także aktywne przejście dla pieszych w miejscowości Bieganowo. Pulsujące znaki drogowe są zdecydowanie lepiej widoczne oraz skłaniają kierowców do zachowania większej ostrożności. W ostatnich tygodniach zakończyły się natomiast prace przy rondzie w Sędzinie. W miejscu skrzyżowania zlokalizowanego na ostrym łuku zbudowano trzywylotowe rondo. Na trasie łączącej Kujawy z autostradą A1 trwają również cząstkowe remonty nawierzchni oraz zatok autobusowych.

Podobne wiadomości:

Remont autostrady A4 - ruszył drugi etap

Remont autostrady A4 - ruszył drugi etap

Polskie drogi 2016-04-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.