mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Piotrków Trybunalski: przymiarki do ul. Roosevelta

Piotrków Trybunalski: przymiarki do ul. Roosevelta

Piotrkowski magistrat rozpoczął starania o kompleksową przebudowę ulicy Roosevelta. Ze względu na dużą rozległość całego przedsięwzięcia miasto podjęło współpracę ze Starostwem Powiatowym w sprawie możliwości wspólnej realizacji tej inwestycji. Część ulicy, która znajduje się w granicach miasta będzie współfinansowana przez magistrat, natomiast dalsza część drogi będzie współfinansowana przez Starostwo Powiatowe.

Piotrków Trybunalski: przymiarki do ul. Roosevelta
- Szykujemy się do nowej perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020. Zdecydowaliśmy się na wspólną realizację przedsięwzięcia, ponieważ mamy dużo większą szansę na pozyskanie środków zewnętrznych – opowiada prezydent Krzysztof Chojniak. Obecnie aktualizowane są dwie strategie, Strategia Rozwoju Województwa Łódzkiego 2020 oraz Regionalna Strategia Innowacji dla Województwa Łódzkiego LORIS 2030, do których zgłoszono propozycję przebudowy ulicy Roosevelta.

Do pierwszej z nich Starostwo Powiatowe w grudniu 2012 roku zgłosiło projekt „Rozbudowa korytarza transportowego łączącego przemysłową część miasta Piotrkowa Trybunalskiego z drogą krajową nr 1 i drogą wojewódzką nr 484”. Jest to propozycja przedsięwzięcia rozwojowego o wartości powyżej 20 mln zł.

Magistrat szukając szans na pozyskanie pieniędzy z zewnątrz na różnych płaszczyznach, równolegle zgłosił przebudowę ulicy Roosevelta do opracowywanej Regionalnej Strategii Innowacji dla Województwa Łódzkiego LORIS 2030 pn. „Terminal transportu intermodalnego wraz z przebudową układu drogowego”.

Szacunkowy koszt przebudowy ul. Roosevelta wraz z dokumentacją techniczną to 7,4 mln zł. Zakres  inwestycji obejmuje przebudowę drogi na odcinku około 3 km, budowę jednostronnego chodnika dla pieszych, budowę kanalizacji deszczowej na odcinku około 2,2 km oraz usunięcie ewentualnych kolizji infrastrukturalnych.

- Przygotowanie i złożenie wniosku aplikacyjnego uzależnione będzie od ogłoszenia konkursu na dofinansowanie, które zależy od od budżetu, jaki UE przeznaczy dla Polski na lata 2014-2012. Szczegóły dotyczące programów, terminów i wielkości dofinansowania znane będą po przyjęciu programów na szczeblu krajowym i wojewódzkim - wyjaśnia Krzysztof Chojniak.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.