mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Piotrków: powstają bliźniacze ronda

Piotrków: powstają bliźniacze ronda

W maju ruszyły prace przy rozbudowie skrzyżowania: Krakowskie Przedmieście, Żeromskiego, Przedborska, Śląska - czyli drugiej części projektu „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w ciągu drogi krajowej nr 91 w Piotrkowie Trybunalskim”.  Po remoncie całkowicie zmieni się organizacja ruchu w tej części miasta. Na dotychczasowym, niebezpiecznym skrzyżowaniu powstaną dwa ronda.

Piotrków: powstają bliźniacze ronda
Dzięki bliźniaczym rondom łatwiej i bezpieczniej będzie wyjechać z ulicy Przedborskiej, zniknie znak „STOP” dla nadjeżdżających od ulicy Śląskiej, a „zaślepiona” ulica Krakowskie Przedmieście (obok starego kościółka) zostanie otwarta. Inwestycję dopełnią chodniki oraz nowo wybudowana ścieżka rowerowa.

- Przez cały okres trwania inwestycji będzie zachowana przejezdność ulic Krakowskie Przedmieście i  Śląskiej, z ewentualnymi częściowymi utrudnieniami na jednym z pasów drogowych - mówi Ryszard Żak z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji - W zależności od przebiegu prac zamknięte będą wjazdy ulic Żeromskiego lub Przedborskiej.  W przypadku zamknięcia ul. Żeromskiego objazd dla samochodów ciężarowych będzie wytyczony ulicami: Śląską, Kopernika, Piłsudskiego, Armii Krajowej, Żelazną do Roosevelta. Jeśli natomiast zamknięta będzie ul. Przedborska, to objazd odbywał się będzie ul. Krętą – wyjaśnia Ryszard Żak.

Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego (umowa podpisana 14 maja, plac budowy przekazany tydzień później). Termin zakończenia robót przewidziany jest na koniec października 2012 roku.

Rozbudowa skrzyżowania ulic Żeromskiego, Krakowskie Przedmieście, Śląska, Przedborska jest drugą inwestycją wykonywaną w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w ciągu drogi krajowej nr 91 w Piotrkowie Trybunalskim”. Pierwsza część tego projektu, czyli budowa ronda u zbiegu ulic: Wolborska, Rzemieślnicza, Wierzejska, Wyzwolenia zakończyła się w czerwcu 2011.
Urząd Miasta pozyskał na realizację projektu około 7,3 mln zł z Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko 2007-2013". Wartość całego projektu to blisko 9,5 mln zł.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.