mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Plac Hoffmana w Toruniu z unijnym dofinansowaniem

Plac Hoffmana w Toruniu z unijnym dofinansowaniem

Toruń otrzymał blisko 11 mln złotych dofinansowania ze środków unijnych na przebudowę placu prof. A. Hoffmana. Plac prof. A. Hoffmana jest częścią dużej inwestycji pn.: „Przebudowa skrzyżowania na Placu prof. A. Hoffmana wraz z ul. J. Bema na odcinku od Placu prof. A. Hoffmana do ul. Szosa Chełmińska w Toruniu. Etap I – Przebudowa skrzyżowania na placu prof. A. Hoffmana”.

Plac Hoffmana w Toruniu z unijnym dofinansowaniem
Realizacja tego etapu będzie możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013. Gmina Miasta Toruń otrzymała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 10 824 976,74 złotych, co stanowi 72,06% kosztów kwalifikowanych. Całkowity koszt przebudowy skrzyżowania na Placu Hoffmana wynosi wg kosztorysów inwestorskich 15 021 940 złotych.

Przedmiotem projektu jest przebudowa skrzyżowania na Placu prof. A. Hoffmana drogi krajowej nr 80 tj. ul. Kraszewskiego z drogą publiczną o kategorii powiatowej ul. Gen. J. Bema i drogą powiatową ul. Fałata. Z uwagi na słabą czytelność, istniejące skrzyżowanie stanowi jeden z najbardziej niebezpiecznych punktów Torunia. Dowodem na to jest informacja Komendy Miejskiej Policji, z której  wynika, że na skrzyżowaniu w latach 2007-2009 doszło aż do 136 kolizji drogowych. Jedną z głównych przyczyn wypadków jest wysokie natężenie ruchu pojazdów na nieprzystosowanych do niego drogach, co obniża poziom bezpieczeństwa jego uczestników. Dodatkowym problemem jest fakt, że skrzyżowanie na Placu Hoffmana ze stanowiącymi je ulicami nie przystają do nowych warunków planowania zagospodarowania przestrzennego związanego z budową hali widowiskowo-sportowej przy ul. Gen. J. Bema.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.