mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Plac budowy na Dw 241 w kujawsko-pomorskim

Plac budowy na Dw 241 w kujawsko-pomorskim

Na drodze wojewódzkiej nr 241 w kujawsko-pomorskim powstają obwodnice Nakła i Mroczy. W Kcyni i Więcborku na bezpieczeństwo ruchu wpłynie budowa nowych rond.

Plac budowy na Dw 241 w kujawsko-pomorskim
Kończy się budowa obwodnicy Mroczy. Ta inwestycja jest prowadzona przez Gminę Mrocza, która korzysta ze wsparcia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W ramach tej inwestycji powstaje nowa droga o długości 4,2 km po wschodniej stronie miasta. Zlokalizowane będą na niej 3 ronda (przy wjazdach na starą drogę wojewódzką oraz w miejscu przecięcia się obwodnicy z DW243 prowadzącą w kierunku Koronowa. Inwestycja kosztuje 16,7 mln zł, a władze Mroczy zapowiadają finisz na czerwiec. Jesienią najwięcej prac wykonano przy rondzie północnym.

Prace prowadzone są także w Nakle. Tam również powstaje obwodnica, która pozwoli kierowcom jadącym tranzytem omijać ciasne centrum. W ramach tego zadania budowany jest nowy wiadukt nad torami kolejowymi o długości 67m oraz nowy wiadukt nad ul. Rudki o długości 15,8 m. Wartość  całego zadania wynosi 52 mln. Obecnie wykonywane są przede wszystkim prace ziemne. Trwa budowa kanalizacji oraz innych sieci podziemnych.  Inwestorem jest miasto, które korzysta między innymi ze wsparcia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W drugim etapie planowane jest połączenie obwodnicy z ulicą Poznańską poprzez rondo trzywlotowe, co zapewni płynność ruchu oraz odpowiednie bezpieczeństwo.

W planach sa także prace w Więcborku i Kcyni. - W Więcborku zamierzamy wybudować rondo w miejscu obecnego skrzyżowania DW nr 241 i DW nr 242. Na razie powstała koncepcja. Wkrótce przystąpimy do prac projektowych. W porozumieniu z samorządem Kcyni przygotowywany jest także projekt ronda, które zastąpi obecne skrzyżowanie DW nr 241 z DW nr 246. Dochodzą do niego jeszcze dwie lokalne ulice. Jeśli gmina będzie dysponować projektem i gruntami do realizacji tego zadania, będziemy starali się zabezpieczyć środki na jego realizację – wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.