mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Płacimy na A2 do Świecka

Płacimy na A2 do Świecka

20 maja br.rozpoczął się pobór opłat na nowym odcinku autostrady A2 do Świecka! Kierowcy samochodów osobowych i motocykli zapłacą za podróż całym odcinkiem 17 zł a kierowcy pozostałych 4 kategorii pojazdów ciężarowych zapłacą jednakową stawkę w wysokości 40 zł.

Płacimy na A2 do Świecka
Podstawą do wyliczenia wysokości stawek jest liczący 88 km odcinek A2 z Nowego Tomyśla do Rzepina. Ostatni punkt poboru opłat przed granicą z Niemcami jest zlokalizowany w miejscowości Tarnawa. Tym samym przejazd 18-km odcinkiem pomiędzy Świeckiem i Rzepinem pozostaje bezpłatny.
Wysokość opłat za przejazd tym odcinkiem wynosi dla pojazdów I kategorii 0,20 zł brutto za 1 km autostrady i odpowiednio 0,46 zł brutto dla pojazdów kategorii II, III, IV i V.

Opłaty za przejazd będą pobierane w tzw. Miejscach Poboru Opłat. Są one zlokalizowane na węzłach autostradowych i poprzecznie na autostradzie. Płacić za przejazd będzie można w Gołuskach, Buku, Nowym Tomyślu, Trzcielu, Jordanowie (planowanym do uruchomienia po wybudowaniu przez GDDKiA drogi S3 w drugiej połowie 2013r.),Torzymiu oraz Tarnawie. Tam też będzie można pobrać bilet wjeżdżając na autostradę – informuje Autostrada Wielkopolska S.A.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~obserwator 2012-05-22

10 gr/km to bardzo dużo. Biorąc pod uwagę zamożność społeczeństwa, realna cena w Polsce powinna się kształtować na poziomie 2-3 gr/km (dla sam. os.). To da m ożliwość korzystania z autostrad praktycznie wszystkim, zwiększy się mobilność, poprawi transport osób, dóbr i usług, więc zwiększy rozwój gospodarczy. Spowoduje zmniejszenie zużycia innych dróg, a co za tym idzie znaczne zmniejszenie ukrytych kosztów ich utrzymania. To razem z kosztami leczenia i odszkodowań daje kwotę kilkukrotnie wyższą niż grosze, które państwo zarobi na opłatach. Ale o tym się nie mówi, bo któs przecież musi zarobić...

~bez zjazdu 2012-05-22

Płacić i wymagać,chciało by się rzec.Jedziesz A2 i nie ma gdzie zjechać od Torzymia do Trzciela-to ok 60 km.Takie cuda ,to tylko w naszym kraju.Jak można płacić za coś co jest nie dokończone(węzły Łagów,Jordanowo,Myszęcin do tego jeszcze Trzciel niedostępny dla kier.większych aut)Specjalinie tak długi odcinek to i kasy więcej.Ludziska mają A2 pod nosem,ale nie mogą z niej korzystać.To lizanie loda przez szybke skończy się obnizeniem opłat za przejazd do 10 GR/km

~obserwator 2012-05-22

Proponuję nie używać, ale czy lud posłucha?...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.