mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Płacimy na A2 do Świecka

Płacimy na A2 do Świecka

20 maja br.rozpoczął się pobór opłat na nowym odcinku autostrady A2 do Świecka! Kierowcy samochodów osobowych i motocykli zapłacą za podróż całym odcinkiem 17 zł a kierowcy pozostałych 4 kategorii pojazdów ciężarowych zapłacą jednakową stawkę w wysokości 40 zł.

Płacimy na A2 do Świecka
Podstawą do wyliczenia wysokości stawek jest liczący 88 km odcinek A2 z Nowego Tomyśla do Rzepina. Ostatni punkt poboru opłat przed granicą z Niemcami jest zlokalizowany w miejscowości Tarnawa. Tym samym przejazd 18-km odcinkiem pomiędzy Świeckiem i Rzepinem pozostaje bezpłatny.
Wysokość opłat za przejazd tym odcinkiem wynosi dla pojazdów I kategorii 0,20 zł brutto za 1 km autostrady i odpowiednio 0,46 zł brutto dla pojazdów kategorii II, III, IV i V.

Opłaty za przejazd będą pobierane w tzw. Miejscach Poboru Opłat. Są one zlokalizowane na węzłach autostradowych i poprzecznie na autostradzie. Płacić za przejazd będzie można w Gołuskach, Buku, Nowym Tomyślu, Trzcielu, Jordanowie (planowanym do uruchomienia po wybudowaniu przez GDDKiA drogi S3 w drugiej połowie 2013r.),Torzymiu oraz Tarnawie. Tam też będzie można pobrać bilet wjeżdżając na autostradę – informuje Autostrada Wielkopolska S.A.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~obserwator 2012-05-22

10 gr/km to bardzo dużo. Biorąc pod uwagę zamożność społeczeństwa, realna cena w Polsce powinna się kształtować na poziomie 2-3 gr/km (dla sam. os.). To da m ożliwość korzystania z autostrad praktycznie wszystkim, zwiększy się mobilność, poprawi transport osób, dóbr i usług, więc zwiększy rozwój gospodarczy. Spowoduje zmniejszenie zużycia innych dróg, a co za tym idzie znaczne zmniejszenie ukrytych kosztów ich utrzymania. To razem z kosztami leczenia i odszkodowań daje kwotę kilkukrotnie wyższą niż grosze, które państwo zarobi na opłatach. Ale o tym się nie mówi, bo któs przecież musi zarobić...

~bez zjazdu 2012-05-22

Płacić i wymagać,chciało by się rzec.Jedziesz A2 i nie ma gdzie zjechać od Torzymia do Trzciela-to ok 60 km.Takie cuda ,to tylko w naszym kraju.Jak można płacić za coś co jest nie dokończone(węzły Łagów,Jordanowo,Myszęcin do tego jeszcze Trzciel niedostępny dla kier.większych aut)Specjalinie tak długi odcinek to i kasy więcej.Ludziska mają A2 pod nosem,ale nie mogą z niej korzystać.To lizanie loda przez szybke skończy się obnizeniem opłat za przejazd do 10 GR/km

~obserwator 2012-05-22

Proponuję nie używać, ale czy lud posłucha?...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.