mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Plan dla obwodnicy Radomia

Plan dla obwodnicy Radomia

Otwarta dla społeczeństwa rozprawa administracyjna dotyczyła budowy ekspresowej obwodnicy Radomia (etap I), przebiegającej przez gminy: Jedlińsk, Zakrzew, Wolanów i Kowala na długości 22,5 km. Spotkanie było ostatnim etapem konsultacji społecznych przed wydaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.- W Programie Budowy Dróg Krajowych jest przewidziana możliwość rozpoczęcia tej inwestycji przed rokiem 2013. Dlatego chcemy szybko przeprowadzić wszystkie procedury, żeby być w pełni przygotowanym do prowadzenia prac – powiedział obecny na rozprawie wicewojewoda mazowiecki, Dariusz Piątek.

Plan dla obwodnicy Radomia
Rozprawa miała na celu ponowną ocenę oddziaływania projektu na przyrodę i ludzi. Służyła sprawdzeniu zgodności projektu budowlanego z warunkami decyzji środowiskowej. Protokół ze spotkania zostanie przekazany do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (RDOŚ), który wyda postanowienie uzgadniające. Po uzyskaniu stanowiska RDOŚ, Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki, będzie mógł wydać decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

Obwodnica Radomia będzie elementem prowadzonej modernizacji drogi krajowej nr 7 z Gdańska do Rabki. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Warszawie.

Podobne wiadomości:

BLOW CCTR-700 – lokalizator pojazdów

auto motor i sport 0000-00-00

Lamborghini Aventador LP700-4 na wideo

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~po 2010-12-22

Budowa obwodnicy musi się rozpocząć wiosną 2011 !

~astrolog 2010-12-22

Ale jest zasadniczy problem z obwodnica Radomia, jak i z odcinkiem do Skarzyska. MI przesunelo te odcinki na liste rezerowowa, co w praktyce oznacza, ze do 2013 nie ma szans na rozpoczecie budowy. Jesli juz musza wprowadzic oszczednosci to nie powinni to robic na odcinkach, ktore sa juz na finiszu przetargu, a tak jest wlasnie z kilkoma odcinkami S7 w calym kraju.

~Adam 2010-12-22

Z tego co się orientuję to DK12 będzie od południa i tam będzie sie krzyżować z DK 7, a trochę dalej na wschód z DK9. Finalnie powinno być spójnie. Polecam stronę WRUT - szczegóły inwestycji drogowych. Pozdrawiam

~maras49 2010-12-22

nonsens z lokalizacja obwodnicy. dalej bedzie to tylko zmiana przebiegu DK7 bez obsługi innych kierunków. Od strony wschodniej obsłona zostałaby 12 tka i 9 tka a wiec bardziej spełniłaby funkcje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus RX L - 7 osób na pokładzie
Lexus RX L - 7 osób na pokładzie
Na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles Lexus zaprezentował nową wersję modelu RX z literką "L".  Pod przedłużonym nadwoziem ukryły się trzy rzędy foteli.