mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Plan ośmioletni dla Poznania

Plan ośmioletni dla Poznania

Powstał projekt programu drogowego dla Poznania na lata 2007-2015. Ośmioletni projekt, który zawiera przede wszystkim inwestycje niezbędne do zorganizowania mistrzostw Euro 2012, zostanie przedstawiony radnym.

Plan ośmioletni dla Poznania
W ciągu ośmiu lat ma powstać kilkadziesiąt nowych ulic, a część zostanie przebudowana. Wszystkie inwestycje zawarte w projekcie planu drogowego zostały podzielone na dwie grupy. Pierwszą z nich jest grupa priorytetowych inwestycji na Euro 2012, które muszą być zrealizowane do 2011 roku. Druga grupa to zbiór pozostałych zadań.

Do końca 2011 roku poznańscy drogowcy planuj zbudować przede wszystkim trzecią ramę, czyli najbardziej oddaloną od centrum obwodnicę miejską. Zbudowanych zostanie pięć odcinków tej trasy, która połączy wszystkie dzielnice leżące na obrzeżach Poznania Jest to najważniejsza inwestycja , do mistrzostw miasto chce zbudować całą północną część trzeciej ramy (przebudowa ciągu Bałtycka-Lechicka-Lutycka) oraz odcinek zachodni - od ul. Dąbrowskiego do Głogowskiej (obsługa stadionu, lotniska). Koszt budowy to ponad 4 mld zł a pieniądze będą pochodzić z unijnych dotacji, budżet miasta i państwa.

Przed Euro zostanie także poszerzona do trzech pasów w każdą stronę ul. Dolna Wilda od autostrady A-2 do ul. Hetmańskiej oraz ul. Lechicka od mostu Lecha do Naramowickiej, powstanie nowy odcinek ul. Hlonda do ronda Śródka. Po dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu będą miały Bukowska od centrum King Cross do granicy miasta oraz Bułgarska od Marcelińskiej do Ptasiej. Miasto planuje też kilkanaście mniejszych inwestycji m.in. przebudowa rond Rataje, Solidarności i Jana Nowaka Jeziorańskiego. Wewnątrz każdego z nich planuje się minimum po trzy pasy ruchu, a cztery na każdym wlocie. Pod rondem Rataje mają też powstać podziemne przejścia dla pieszych. Nowością w planach jest też przebudowa ul. Obornickiej.

Także na okres po mistrzostwach Euro 2012 planowane są liczne inwestycje, m.in. budowa pozostałych odcinków trzeciej ramy, budowa mostu Berdychowskiego, Nowej Obornickiej i dokończenie pierwszej ramy (poszerzenie ul. Przepadek, Pułaskiego, Królowej Jadwigi).

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~kwiatPoznań 2007-11-30

Jak to zostanie zbudowane to bedzie zajebiscie:) Oby sie udało:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.