mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Plan prac drogowych na Podlasiu

Plan prac drogowych na Podlasiu

W tym roku na Podlasiu największe inwestycje drogowe realizowane były na dwóch krajówkach: na "ósemce” i "66”. W przyszłym roku najpoważniejsze prace będą prowadzone na drodze krajowej nr 8.

Plan prac drogowych na Podlasiu
Najważniejszą tegoroczną inwestycją była na pewno budowa właściwie nowej drogi nr 8 na odcinku Białystok – Katrynka. 6,4- kilometrowy odcinek to pierwsza, dwujezdniowa droga krajowa w województwie podlaskim. Prace trwały niespełna dwa lata. Powstał nowy most nad rzeką Supraśl oraz bezkolizyjne skrzyżowania w Sielachowskich, Jurowcach i Sochoniach. Kontrakt na roboty budowlane opiewał na 217 milionów złotych.

Inną ważną inwestycją była przebudowa dk 66 na odcinku Zambrów – Osipy (przebudowane bezpieczne skrzyżowania, nowa, wzmocniona nawierzchnia).

Drogowcy rozpoczęli też budowę kolejnych przejść przez miasta: Bielsk Podlaski, Zabłudów, Brańsk oraz przez miejscowość Waliły Stacja. Wszystkie będą kontynuowane i kończone w przyszłym roku, podobnie jak przebudowa drogi krajowej nr 58 (granica woj. warmińsko-mazurskiego do Szczuczyna).

Jedną z najważniejszych inwestycji w 2010 roku będzie budowa obwodnicy Wasilkowa łączącej drogi nr 19 i 8, która ma powstać do końca przyszłego roku. Poza tym będzie kontynuowana budowa obwodnicy Zambrowa (11,1 km ekspresówki) oraz odcinka Jeżewo – Białystok (24,5 km).

Drogowcy jesienią 2010 roku ruszą z przebudową kolejnego odcinka DK 8 od Katrynki do Przewalanki (będzie to jedna jezdnia o szerokości 8 metrów).

Wydano także decyzję środowiskową w sprawie obwodnicy Augustowa. Trasa pobiegnie przez miejscowość Raczki.

Podobne wiadomości:

Rynkowy sukces Peugeota 3008

auto motor i sport 0000-00-00

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.