mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Planowane remonty na dolnośląskich drogach

Planowane remonty na dolnośląskich drogach

Okres letni to jak zwykle czas prac remontowych na drogach. Dolnośląski oddział GDDKiA zapowiedział właśnie rozpoczęcie modernizacji autostrady A4 i niektórych dróg krajowych.

Planowane remonty na dolnośląskich drogach
Pod zarządem GDDKiA na Dolnym Śląsku znajduje się ponad 1300 kilometrów dróg. Aby utrzymać je w odpowiednim stanie, co roku prowadzone są różnego rodzaju prace naprawcze oraz modernizacyjne - nie tylko naprawa czy całkowita wymiana istniejącej nawierzchni ale również bardziej kompleksowe prace, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu.

W najbliższym czasie na terenie województwa dolnośląskiego rozpoczną się prace drogowe na następujących odcinkach dróg:

Przebudowa odcinka drogi krajowej nr 39 w miejscowości Łagiewniki

Remont będzie obejmował dosyć krótki, bo liczący tylko 200 metrów odcinek drogi. Od 29 maja obowiązuje już w tym rejonie ruch wahadłowy.

Remont drogi krajowej nr 3 w Jaworze
Remontowany będzie fragment "trójki" na prawie dwukilometrowym odcinku, jednak z ruchu zostanie wyłączony tylko odcinek 200-metrowy.

Przebudowa odcinka drogi krajowej 8 Szczytna - Duszniki Zdrój
Już w pierwszym tygodniu czerwca kierowców czekają utrudnienia związane z przedudową krajowej "ósemki" na Dolnym Śląsku. Z ruchu zostaną wyłączone trzy odcinki jednego pasa DK8 (km 16+952 do 17+243, 18+484 do 18+784, 19+984 do 22+284).

Remont południowej jezdni autostrady A4
O tym remoncie południowej jezdni autostrady A4 (w stronę Opola) na odcinku między węzłem Krajków a węzłem Przylesie, a także na węźle Brzezimierz już informowaliśmy. W sumie w województwie dolnośląskim prace remontowe będą prowadzone na 26,5 km autostrady. Remontowana jezdnia będzie czasowo wyłączana z ruchu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Limitowane Audi S3 Limusine dla USA

auto motor i sport 2015-06-08

Na rynek amerykański trafi 25 sztuk Audi S3 Limusine z limitowanej edycji wyróżniającej się głównie zdecydowaną kolorystyką. 

Komentuj:

~Jerzyk1969 2015-06-09

Po raz kolejny pada nazwa węzła autostradowego, który zmienił w tym roku oficjalnie nazwę z Krajków na Wrocław Wschód. To kolejna zmiana nazwy węzła na wniosek internautów, z nazwy nic (prawie) nikomu nie mówiącej, na logiczną zgodną z położeniem węzła od wschodniej strony Wrocławia. Nowa nazwa jest już widoczna na mapie: http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/. Nowe oznakowanie od około miesiąca jest także na autostradzie A4 od strony Wrocławia - tablica stoi 3 km przed zjazdem, podobnie jak od strony Katowic. A wracając do tematu remontów dróg na Dolnym Śląsku, to nie mogę się doczekać dokończenia remontu drogi właśnie od węzła Wrocław Wschód do Strzelina. Kilka lat temu wyremontowano najbardziej zniszczone fragmenty i na razie na tym się skończyło. Reszta ciągle czeka na swoją kolej...

~jumper 2015-06-01

Czy plany na "najbliższy czas" to caly rok czy tylko czerwiec 2015? Operując na 1300 km dróg zarządca chwali się remontami w skali 30 km. Czyli w planach jest remont 3% długości dróg. To oznacza degradację bo w tym tempie na każdym kilometrze drogowcy pojawią się co 33 lata. Moim zdaniem artykuł świadczy o zaciskaniu pasa. Koszty obsługi długów zaciągniętych na boom drogowy 2010-2012 jest ogromny. Rozmowy o S-ce na południe od Wrocławia skończyły się na deklaracji poszerzenia istniejącej drogi. Kasy na nowe inwestycje i wkłady własne brak. W tym roku na Slasku nic waznego nie zostanie oddane do uzytku. Zaczynamy WIELKĄ SPŁATĘ do Unii tego co dostaliśmy na kredyt. Skąd to nasze PKB pytam. Pytam się.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.