mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Planują nowe inwestycje w woj. kujawsko-pomorskim

Planują nowe inwestycje w woj. kujawsko-pomorskim

W tym roku powstają dokumentacje przebudowy kilku ważnych tras wojewódzkich w kujawsko-pomorskim. Są to między innymi odcinek DW nr 251 między granicą województwa a Żninem, DW 548 pomiędzy Wąbrzeźnem i Stolnem oraz DW nr 254, zapewniająca komunikację pomiędzy Bydgoszczą, Łabiszynem, Barcinem i Mogilnem. Poza tym dokumentacje powstają też dla DW nr 255 (Pakość-Strzelno) i DW nr 265 (Brześć-Kowal).

Planują nowe inwestycje w woj. kujawsko-pomorskim
- Staramy się w czasie prac docierać do wszystkich zainteresowanych podmiotów - mówi dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. – W trakcie prac odbywają się także konsultacje społeczne. Projektanci biorą pod uwagę prace zaplanowane przez innych inwestorów, na przykład komunalne spółki i zakłady. Chcemy mieć pewność, że nie będziemy prowadzić prac razem z wodociągami, a po roku zaczną napływać wnioski o zajęcie pasa drogowego wraz z koniecznością zerwania części asfaltu.

To ostatni dzwonek, by projektanci uwzględnili oczekiwania gestorów sieci, aby mogli wyznaczyć ostateczny termin przeprowadzenia prac przez zewnętrznych inwestorów.

ZDW zakłada, że wyremontowane drogi powinny wytrzymać bez remontów co najmniej 10-12 lat. Nie wykluczone, że część nowych tras wojewódzkich na Kujawach i Pomorzu będzie powstawać z betonu. To oznaczałoby ich jeszcze dłuższą żywotność. Warunkiem tego jest jednak nienaruszanie konstrukcji dróg.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.