mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Planują prace nad A1 Stryków-Pyrzowice

Planują prace nad A1 Stryków-Pyrzowice

Projektowany przebieg autostrady A1 między województwami łódzkim i śląskim, na odcinku od węzła "Stryków" do węzła "Pyrzowice" był omawiany na spotkaniu w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim.

Planują prace nad A1 Stryków-Pyrzowice
Omówiony został harmonogram występowania z wnioskami do organów administracji rządowej o wydanie decyzji administracyjnych, niezbędnych do zrealizowania wskazanych odcinków autostrady A1. Ustalono także terminy cyklicznych spotkań, podczas których koordynowane będzie wydawanie decyzji administracyjnych przez organy administracji rządowej oraz ustalane będą harmonogramy przystąpienia do prac budowlanych.

Odcinek autostrady A1 od węzła "Stryków" do węzła "Pyrzowice" został podzielony na 11 odcinków. Wnioski o decyzje administracyjne, niezbędne do rozpoczęcia robót budowlanych, będą składane sukcesywnie, w miarę przygotowywania dokumentacji projektowej. Złożenie pierwszych wniosków o uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych planowane jest na przełom listopada i grudnia bieżącego roku.

Wspomniany odcinek autostrady między województwami łódzkim i śląskim zostanie zrealizowany w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego, który umożliwia współfinansowanie budowy i eksploatacji autostrady przy wykorzystaniu środków publicznych i prywatnych.

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim prowadzone jest już postępowanie w sprawie wydania pozwolenia na budowę węzła "Pyrzowice", łączącego ten odcinek autostrady A1 z projektowaną drogą ekspresową S1 i Międzynarodowym Portem Lotniczym "Pyrzowice".

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Ambitne plany Audi!

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~Warmiak 2009-06-28

Czy te 700 km to nie przesada, mnie wypada o wiele mniej. W koncu A6 juz byla, zostala tylko przebudowana, A4 od Wroclawia do granicy juz byla, a remont to chyba nie nowa budowa. A2 kolo Konina tez juz byla, wiec zostaja tylko niektore odcinki i one nie maja napewno 700 km. Wiec buduje sie mniej niz 35 km, chyba ze wszystkie partie chca PR

~śledź 2009-06-26

jeden z najważniejszych odcinków to Stryków -Piotrków , można ominąć Łódź. Sądzę, że te autostrady w Polsce do 2020 może powstaną, a drogi szybkiego ruchu to nawet po 2030. Taka jest rzeczywistość. W latach 1989-2009 oddano do użytku 700km autostrad czyli wypada 35km rocznie. W 2009 , 10 wcale nic nie oddadzą dopiero w 2011 może będą jakieś odcinki. Nic nie ruszyło z Nowego Tomyśla , czy Grudziądza ciągłe kłopoty finansowe. Obecni 20 latkowie mają szansą na polskie drogi. 50 latkowie bye bye

~Max 2009-06-25

Ale jaja!! Chcą brać kasę za stary fragment gierkówki .Niezły numer !!!

~faza 2009-06-25

Zobaczycie....to bedzie nastepna pseldo autostrada. postawia bramki, zrobia bezkolizyjne skrzzowania i zaczna kasawac ze przejezd (z 30zl..a co tam, unas to zawsze sie niepierd...)., a i bede ja remontowac po kawalku jak na A4 od krk do katowic., syf na 10 lat

aaa 2009-06-25

Patrzcie przespałem prawie rok! To znów mamy 1 kwietnia i żarty! Oj, nie powinno się przez Euro 2012 tak nabijać z ludzi, że droga która przecież musiała być już zaplanowana co najmniej 10 lat temu planowana jest dziś. Przecież oni muszą już ją budować, prawda? Nie, nie mówcie, że dziś nie jest 1 kwietnia i ten news jest prawdziwy! To nie możliwe, przecież to nawet Kazachstan lepiej planuje....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.