mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Plany dla S7 w świętokrzyskim

Plany dla S7 w świętokrzyskim

Jest już plan orientacyjny nowego przebiegu odcinka drogi ekspresowej nr 7 Skarżysko Kamienna – granica województwa świętokrzyskiego z Mazowszem. Przetarg na realizację tej inwestycji planowany jest jeszcze pod koniec roku 2009.

Plany dla S7 w świętokrzyskim
Omówił ją Zespół Oceny Projektów Inwestycyjnych (ZOPI) w kieleckim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Akceptacja przez ZOPI propozycji projektantów oznacza rozpoczęcie projektu budowlanego ponad 7-kilometrowego odcinka nowej drogi.

Jeden z trzech wariantów przebiegu nowego odcinka drogi nr 7 wybrany został na mocy decyzji środowiskowej wydanej jesienią ubiegłego roku. W tym roku rozpoczęło się opracowywanie dokumentacji projektowej przez wyłonioną w przetargu warszawską firmę Jacobs. Proces zakończy się uzyskaniem decyzji zgody na realizację inwestycji w pierwszym kwartale 2010. Rozpoczęcie budowy planowane jest w drugiej połowie przyszłego roku, a jej zakończenie w roku 2012.

Nowy dwujezdniowy odcinek ekspresowej drogi nr 7 zostanie wybudowany po zachodniej stronie istniejącej trasy, z którą zostanie skomunikowany poprzez węzły: Skarżysko Północ na granicy województw i Skarżysko Centrum w okolicy ulic Paryskiej, Piłsudskiego i Konarskiego. W ramach inwestycji planowane są cztery wiadukty, dwa mosty, kilka przejść dla zwierząt i przejazdy gospodarcze.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~scorpik 2009-11-19

expresówka-nieekspresówka bez obwodnicy Wa-wy i tak średnio fajnie będzie jechać przez mazowieckie. Aby grzmiec w miarę płynnie na północ trzeba w Grójcu wbic się na tranzytową 50tkę, na której z kolei TIRów jest więcej niż drzewek w okolicznych sadach. W Płońsku wracamy na S7 i dalej w kierunku morza. Obwodnica Elbląga usiana jest ograniczeniami i sygnalizacjami świetlnymi. Północna część kieleckiej S7 też ma na jednym kawałku ograniczenie do 90km, mimo że łuki są jak promień samej kuli ziemskiej. Na granicy woj. mazowieckiego i świętokrzyskiego Szydłowiec dławi kolejny odcinek bo się tam sceny kościelno-zaburzańskie prawie odbywają o tor tej drogi. Jeżeli nie mogę na drodze klasy S jechać 110km/h przez całą trasę to dla mnie to jest pseudo S.

~pp 2009-07-21

Eech. Jako mieszkaniec południa zawsze gdy jadę na pn od linii Wawa-Poznań mam wrażenie autopustkowia. I rak ujdzie tam za Forda.

~tubylec 2009-07-21

Widać z tego, że jest szansa na to aby już "niedługo" przez całe świętokrzyskie przechodziła S7.A jest to teren pofałdowany. Na północ od Warszawy gdzie w większości jest równo ciężko idzie planowanie i budowa "siódemki"

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.