mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Plany dla ekspresowej "11" na wybrzeżu

Plany dla ekspresowej "11" na wybrzeżu

Trwają prace projektowe nad dostosowaniem drogi krajowej nr 11 do parametrów drogi ekspresowej na odcinkach: Koszalin-Kołobrzeg oraz od Koszalina do granic województwa.

Eksperci z Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przy Generalnym Dyrektorze Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie uznali, że droga nr 11 na odcinku między Kołobrzegiem a Koszalinem nie nadaje się do dalszej rozbudowy. Rozpatrywane jest wytyczenie od podstaw trasy przebiegu drogi ekspresowej na tym odcinku. Punktem końcowym trasy ma być port morski w Kołobrzegu.

Przebudowa odcinka od Koszalina (w okolicach Manowa) do granicy województwa będzie przebiegała na istniejącym odcinku drogi z uwzględnieniem obwodnic miast: Bobolice i Szczecinek. Prace planistyczne przewidują budowę kilkudziesięciu przejść ekologicznych i przepustów dla zwierząt. W pierwszej kolejności ma powstać obwodnica Szczecinka oraz dwujezdniowy odcinek drogi od Koszalina do Bobolic. Komisja rozpatrując liczbę i lokalizację węzłów drogowych przewidzianych do obsługi Szczecinka uwzględniła potrzeby komunikacyjne podstrefy ekonomicznej miasta. Komisja zleciła dalsze prace planistyczne dla tego odcinka drogi.

Przeczytaj także:

'S 11 na 2011' (2006-08-08)

Trasa Lęborska - ekspresowa szóstka (2006-11-28)

Nowa obwodnica Międzyzdrojów (2006-11-09)

S3 - autostradą? (2006-10-31)

 

 


Podobne wiadomości:

Trasa Lęborska - ekspresowa szóstka

Trasa Lęborska - ekspresowa szóstka

Polskie drogi 2006-11-28

Komentuj:

~bobek 2006-11-30

no cos niby robią ale na ile jest to "rzeźbienie w g...." a na ile sensowne i realne zamierzenia?

~osskaa 2006-11-30

znowu się pytam, czy to tylko propaganda, czy rzeczywiście Północna Polska będzie miała dobre trasy? Dwupasmówka od Koszalina do Bobolic to super wiadmość!! Nowa (miejmy nadzieję, że również dwupasmówka) droga do Kołobrzegu, to szansa na rozwój tego środkowopomorskiego portu, miasta Koszalina, Mielna i innych miejscowości na tym pasie!! Oby to się zrealizowało w ciągu 5-8lat!! Bravo!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross