mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Plany dla obwodnicy Nałęczowa

Plany dla obwodnicy Nałęczowa

Województwo lubelskie planuje budowę obwodnicy Nałęczowa. Inwestycja posiada już pozytywną opinię Regionalnej Komisji ds. Oddziaływania na Środowisko w stosunku do raportu środowiskowego przygotowanego przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. W kwietniu 2013 r. marszałek przekazał do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego wniosek o wpisanie obwodnicy Nałęczowa na listę projektów kluczowych finansowanych ze środków UE na lata 2014-2020.

Plany dla obwodnicy Nałęczowa
Ustalono, że samorządy Miasta Nałęczów oraz Województwa będą partycypowały w kosztach uzyskania decyzji środowiskowej, a ta będzie przygotowana dla przebiegu obwodnicy w kształcie zaproponowanym przez gminę Nałęczów, czyli na odcinku łączącym drogę 830 z drogą wojewódzką 826. Uzyskanie decyzji środowiskowej określi, co będzie mogło znaleźć się w projekcie. W procesie uzyskania decyzji środowiskowej muszą odbyć się też konsultacje społeczne.

W najbliższym czasie zostanie spisane stosowne porozumienie między samorządami o wspólnym przygotowaniu decyzji środowiskowej, co jest pierwszym krokiem przygotowania przez Województwo prac projektowych. Wykonanie przewiduje się na następny okres programowania.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już dostępne
Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już dostępne
Czeski producent wprowadza do gamy kolejną wersję modelu Kodiaq. Sportline to wariant przygotowany z myślą o kierowcach, którzy lubią sportowy charakter.