mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Plany dla obwodnicy Nałęczowa

Plany dla obwodnicy Nałęczowa

Województwo lubelskie planuje budowę obwodnicy Nałęczowa. Inwestycja posiada już pozytywną opinię Regionalnej Komisji ds. Oddziaływania na Środowisko w stosunku do raportu środowiskowego przygotowanego przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. W kwietniu 2013 r. marszałek przekazał do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego wniosek o wpisanie obwodnicy Nałęczowa na listę projektów kluczowych finansowanych ze środków UE na lata 2014-2020.

Plany dla obwodnicy Nałęczowa
Ustalono, że samorządy Miasta Nałęczów oraz Województwa będą partycypowały w kosztach uzyskania decyzji środowiskowej, a ta będzie przygotowana dla przebiegu obwodnicy w kształcie zaproponowanym przez gminę Nałęczów, czyli na odcinku łączącym drogę 830 z drogą wojewódzką 826. Uzyskanie decyzji środowiskowej określi, co będzie mogło znaleźć się w projekcie. W procesie uzyskania decyzji środowiskowej muszą odbyć się też konsultacje społeczne.

W najbliższym czasie zostanie spisane stosowne porozumienie między samorządami o wspólnym przygotowaniu decyzji środowiskowej, co jest pierwszym krokiem przygotowania przez Województwo prac projektowych. Wykonanie przewiduje się na następny okres programowania.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli i Niska

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli...

Polskie drogi 2015-10-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland
Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland
Suzuki Motor Corporation ogłosiło ważną zmianę w zarządzie polskiej spółki, która jest oficjalnym importerem japońskiej marki nad Wisłą. Od 1 listopada prezesem Suzuki Motor Poland sp. z o.o. jest pierwszy w historii Polak – Piotr Dulnik.