mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Plany modernizacji DK 8 i budowa S61 na Podlasiu

Plany modernizacji DK 8 i budowa S61 na Podlasiu

Droga Białystok – Budzisko będzie nadal modernizowana. Na odcinku od Katrynki do Augustowa jako jednojezdniowa droga krajowa nr 8, natomiast od obwodnicy Augustowa (węzeł Raczki) aż do Budziska – jako dwujezdniowa droga ekspresowa, która stanie się częścią S 61 (oznaczenie zgodne z obowiązującym rozporządzeniem w sprawie przebiegu dróg ekspresowych na Podlasiu).

Plany modernizacji DK 8 i budowa S61 na Podlasiu
Jeśli chodzi o północny fragment S 61, to składa się on z kilku odcinków. I tak budowa obwodnicy Suwałk planowana jest na lata 2012-2013, obwodnicy Augustowa 2013-2014 (planowane ogłoszenie przetargu w systemie Projektuj i Buduj - połowa 2010), a odcinek od obwodnicy Suwałk do Budziska według planów powstanie w latach 2013-2015.

Z kolei jeszcze pod koniec tego roku ruszy przebudowa DK 8 na prawie 12 kilometrowym odcinku Katrynka – Przewalanka. Zmodernizowana - jedna, 8-metrowa jezdnia (na skrzyżowaniach lewoskręty) powstanie do końca 2011 roku. Wówczas ruszy przebudowa kolejnego odcinka od Przewalanki do Korycina (kolejne 11 km).

Natomiast równolegle prowadzone są również prace przygotowawcze do przebudowy odcinka Korycin – Suchowola – Sztabin – Augustów. Inwestycja planowana jest na lata 2013-2015. 8 lutego tego roku planowane jest otwarcie ofert w przetargach na opracowanie dokumentacji niezbędnej do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej na ten odcinek.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~hmm 2010-02-11

ta droga to nietylko dla tirow a co z samochodami osobowymi mieszkancami miast wiosek i turystami ,,, jazda w sznurze samochodow ze srednia predkoscia 46km na calym odcinku, i jeszcze ostroznie by kury nierozjechac to jest ten konfort podrozowania w 21wieku , a co z mieszkancami wiosek na trasie im tez nalezy sie spokuj i bezpieczenstwo a nie trasa biegnaca przez srodek ich miejscowosci ,, mowisz o prognozie ruchu , ale skoro byly juz wszystkie dokumentacje , projektowe srodowiskowe, wykup dzialek i wycinka lasu i pieniadze na to wiec dlaczego teraz z tego rezygnowac , nikt tej drogi niebudowal kosztem innej wiec co szkodzilo by postala expresowka , teraz modernizacja nienastapi prze kolejne lata tak do 2020 ,tak obstawiam ,,

~B-stok. 2010-02-11

To przejedz sie latem z Białego do Augustowa . Jest bardzo niebezpiecznie, masa tirów i aut osobowych wszyscy jada jeden za drugim i tylko czekasz na 500 m wolnej drogi aby wyprzedzic tira i tak w kólko. Dla mnie to głupota zeby wywalac tyle kasy na taka lipną modernizacje. Dlaczego nie zrobic od razu 2 pasmowej drogi i miec swiety spokoj z wypadkami, komfortem jazdy, oszczednoscia paliwa i czasu. I niech nikt nie wciska kitu ze tam jest zbyt mały ruch. Za 5 lat znowu beda sie kłocic z ekologami i debatowac kolejne 5 lat. Dla mnie to paranoja.

~Pyzio 2010-02-10

A niech Słowacy martwią, albo Litwini. Jak na razie mały ruch. Jedno auto na tydzień. Dogi buduje się w oparciu i prognozy ruchu.

~hmm 2010-02-09

zenada zabrali s8 bialystok-augustow i robia jakas s61 to teraz jak dojechac ze slowacji na litwe? logiczne bylo ze s19 do b-stoku a dalej s8 przes augustow do budziska a teraz to dalej tiry beda jezdzic waska i kreta dk8 przez wszystkie wioski,,, powodzenia

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.